Sobota, 24 lipca 2021 r., imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego

Pogotowie Reporterskie

ZUS. O czym warto pamiętać przy składaniu wniosku o 300 plus

 

Od tego roku wnioski o świadczenie 300 plus w ramach programu Dobry Start, obsługuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski o świadczenie należy składać wyłącznie w formie elektronicznej, a świadczenie wypłacane będzie tylko w formie bezgotówkowej, na numer rachunku bankowego.

Osoby, które nie radzą sobie z elektroniczną formą składania wniosku, mogą liczyć na pomoc pracowników ZUS, zarówno na Salach Obsługi Klientów w placówkach ZUS, ale także w wybranych placówkach Poczty Polskiej, urzędach gmin oraz placówkach KRUS.

Informacje na temat czasu i miejsca dyżurów dostępne są na stronie zus.pl, w zakładce Dobry Start. Na stronie zawarte są też instrukcje wskazujące w jaki sposób złożyć wniosek. Wnioski mogą być składane przez PUE ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Dostępna jest też infolinia pod numerem 22 290 22 02, czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

- Nasi pracownicy pomagający w wysłaniu wniosków o 300 plus zauważyli, że osoby wnioskujące często nie mają przy sobie numeru rachunku, który należy wpisać we wniosku, nie mają założonej poczty elektronicznej, a we wniosku należy podać adres mailowy, czy też nie pamiętają numeru telefonu komórkowego. Problemem czasem bywa też podanie nazwy szkoły, do której uczęszcza lub będzie uczęszczać dziecko. Tymczasem wszystkie te dane są niezbędne, bez nich nie można wysłać wniosku – wyjaśnia Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego. – Zanim zaczniemy wypełniać wniosek, czy to w zaciszu domowym przy komputerze czy z pomocą pracownika ZUS w Sali Obsługi Klientów, warto zebrać wszystkie te dane, łącznie z nazwą szkoły, jej adresem i kodem pocztowym, by samo składanie wniosku przebiegło szybko i sprawnie – dodaje.

W województwie łódzkim do 12 lipca złożonych zostało 57 tys. wniosków. Wnioski można składać do 30 listopada.

 

Monika Kiełczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS

województwa łódzkiego

Skomentuj [ 0 ]
16:05, 19.07.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET