Sobota, 24 lipca 2021 r., imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego

Pogotowie Reporterskie

Program "Maluch+" zmienia Łódzkie

 

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński podpisał umowy z samorządowcami z województwa łódzkiego w ramach drugiego modułu programu. Jest on skierowany do gmin, które już utworzyły miejsca opieki przy udziale poprzednich edycji projektu. W ramach umów, rządowe dofinansowanie o łącznej wartości ponad 1,3 mln zł otrzyma ponad 1300 miejsc opieki. 

 - Inwestujemy w to, aby dzieci miały bezpieczną przestrzeń, aby wychowywały się w nowoczesnym, przyjaznym miejscu, w którym mogą bawić się zabawkami, które są interaktywne, kolorowe i bezpieczne. Pamiętajmy o polityce prorodzinnej. Realizujmy projekty, które będą wspierać najmłodszych - maluchy i młodzież - bo to w nich jest przyszłość Polski - podkreślił wojewoda. 

W tegorocznej edycji programu Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przyznało dla województwa łódzkiego dofinansowanie w łącznej wysokości ponad 12 mln zł. 

Coroczna realizacja programu „Maluch+” wpisuje się w aktualne potrzeby społeczne związane ze zmieniającymi się warunkami na rynku pracy oraz indywidualnymi potrzebami współczesnych rodzin. 

Umożliwia rodzicom podjęcie aktywności zawodowej dzięki możliwości pozostawienia dziecka w żłobku, zaś najmłodszym tworzy warunki odpowiedniego rozwoju. 

Program "Maluch+" wspiera także rozwój innych instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - klubów dziecięcych i dziennych opiekunów.

Celem programu jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.

 

Źródło: ŁUW

Skomentuj [ 0 ]
14:05, 21.07.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET