ŁKA. Wrześniowa korekta rozkładu jazdy
Od dnia 29 sierpnia do 6 listopada 2021 r. będzie obowiązywała czwarta zmieniona organizacja ruchu pociągów w rozkładzie jazdy 2020/2021.
Najważniejsze zmiany na liniach:
Linia obwodowa i kutnowska:
Ze względu na kontynuację przebudowy stacji Łódź Kaliska nastąpią utrudnienia w obrębie stacji, a na szlaku Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec będzie odbywać się ruch jednotorowy. Pomimo utrudnień, zostaną wprowadzone cykliczne odjazdy z Łodzi Kaliskiej do Zgierza 29 i 59 minut po pełnej godzinie od 9:00 do 20:30 oraz 32 minuty po pełnej godzinie ze Zgierza do Łodzi Kaliskiej od godziny 10:30 do 20:30.
W weekendy ofertę przewozową uzupełnią cztery pary połączeń w relacji Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Zgierz.
Nadal kontynuowany będzie remont linii do Kutna. Na odcinku Zgierz - Kutno za wszystkie pociągi pojadą autobusy ZKA. Ze względu na wydłużenie czasu przejazdu w godzinach porannych z Kutna do Zgierza i popołudniowych ze Zgierza do Kutna, zostaną uruchomione trzy pary autobusów typu „SPRINTER”, które pojadą inną trasą, bez postojów pomiędzy Zgierzem a Kutnem. Dzięki temu czas przejazdu na całej trasie pozostanie zbliżony do tego sprzed remontu.
Linia sieradzka
Nadal kursować będzie para pociągów przyśpieszonych ŁKA jadących z Sieradza do Łodzi w godzinach porannych (7:22) i z Łodzi w kierunku Sieradza w godzinach popołudniowych (16:19).
Popołudniowy pociąg przyspieszony pojedzie w relacji Łódź Fabryczna – Łódź Widzew –Zgierz – Łódź Kaliska – Sieradz, zapewniając bezpośrednie połączenie w popołudniowym szczycie przewozowym, bez konieczności przesiadki podróżnych jadących w kierunku Zgierza na stacji Łódź Kaliska.
Linia łowicka
Kontynuacja modernizacji stacji Łowicz Główny spowoduje zmiany godzin odjazdów
i przyjazdów pociągów. Ze względu na remont sieci trakcyjnej i mostu, na odcinku Domaniewice – Łowicz Główny za wszystkie pociągi pojadą autobusy zastępcze.
Linia Skierniewice – Łowicz – Kutno
Nadal prowadzone będą prace związane z modernizacją linii i stacji na odcinku Kutno- Łowicz. Za większość pociągów kursujących w relacji Skierniewice – Łowicz Główny – Kutno - Skierniewice pojadą na całej trasie autobusy zastępcze. Dwa połączenia - poranne - z Kutna do Skierniewic i popołudniowe ze Skierniewic do Kutna będą realizowane pociągami.
Na odcinku Kutno – Łowicz Główny w pociągu „Mazovia” spółki Koleje Mazowieckie wyznaczone zostaną postoje na wszystkich stacjach i przystankach osobowych oraz wprowadzone zostanie honorowanie biletów ważnych na przejazd pociągami ŁKA.
Linia Łódź Widzew – Łódź Stoki – Zgierz
Nastąpi przebudowa oferty, dzięki czemu pasażerowie będą mogli korzystać
w weekendy z trzech dodatkowych pociągów. Ponadto pociągi zostaną skomunikowane na stacji Łódź Widzew z pociągami ŁKA Sprinter do/z Warszawy.
Linia Łódź Fabryczna – Skierniewice
Ze względu na prace modernizacyjne, które będą prowadzone w dniach 4-5 września br. (sobota – niedziela) pomiędzy stacjami Rogów - Płyćwia, za wybrane kursy na odcinku Koluszki – Skierniewice pojadą autobusy zastępcze.
Linia Łódź Fabryczna - Tomaszów Mazowiecki – Drzewica
Kontynuowane będzie połączenie kolejowo – autobusowe, które zapewni dojazd do Łodzi na godzinę 6:00 i powrót po godzinie 22:00. Na odcinku Tomaszów Mazowiecki - Koluszki – Tomaszów Mazowiecki pojadą szybkie busy, które
w Koluszkach zostaną dogodnie skomunikowane z pociągami do/z Łodzi Fabrycznej przez Łódź Widzew. Utrzymane zostaną skomunikowania siedmiu pociągów ŁKA do/z Drzewicy z pociągami spółki Koleje Mazowieckie w kierunku Radomia.
Ze względu na prowadzone przez PKP PLK S.A. prace modernizacyjne, na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Drzewica – Tomaszów Mazowiecki w dniach 15 – 18 września br. zostanie wprowadzona Zastępcza Komunikacja Autobusowa.
Linia Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia
W weekendy i święta linię będzie obsługiwać 18 pociągów ŁKA Sprinter.
Ze względu na kontynuację przebudowy stacji Warszawa Zachodnia oraz dalekobieżnej linii średnicowej na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna, sześć par pociągów pojedzie do Warszawy Głównej przez Warszawę Zachodnią. Dwie pary pociągów dojadą do stacji Warszawa Centralna, a jedna do Warszawy Wschodniej przez Warszawę Centralną.
Pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów w pociągach spółki Koleje Mazowieckie.
Dużym ułatwieniem dla pasażerów ŁKA, którzy planują kontynuować podróż po Warszawie (tramwaje, autobusy, metro) i po Łodzi (tramwaje i autobusy) są atrakcyjne oferty „ŁKA łączy z Warszawą” oraz „ŁKA łączy z Łodzią” – na podstawie ważnego biletu można podróżować komunikacją miejską odpowiednio przez 75 i 60 minut w tych miastach. Szczegóły ofert: https://lka.lodzkie.pl/Lodz-Warszawa-oferta-specjalna-ZTM-ZDiT/.
W dniach 4 i 5 września br. ze względu na prace remontowe, jakie będą prowadzone pomiędzy stacjami Rogów – Płyćwia, pociągi ŁKA Sprinter pojadą ze zmienionym rozkładem jazdy.
Szczegółowe rozkłady jazdy są dostępne pod adresem: https://lka.lodzkie.pl/Rozklady-jazdy/
- Skomentuj [ 0 ]
- 18:30, 23.08.2021 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Odszedł Przemysław Sosnowski
- Ślubowanie nowej radnej
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Drogowa ofensywa – gmina ogłosi przetarg na przebudowę 11 ulic
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Nabór na wolne stanowisko urzędnicze
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łascy Policjanci poszukują sprawcy skradzionego motoroweru
- Łaskovia. Martyna Bulzacka z powołaniem do Reprezentacji Polski do lat 19
- Łask. Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonych w Ostrowie
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Podnajmę lokal
- Plastikowe łubianki na owoce
- Oprawa muzyczna ślubów - skrzypce na ślub
- Wynajmę mieszkanie 46m2 w Łasku na Przylesiu
- Toyota Yaris 1,5 prod. 2024 rok jak nowa
- Spszotanie
- Porzadki
- Garaz do wynajecia
- Citroen C-elesse 1.6VTI B+G.
- ZIPP VANILLA 110
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Gdzie ta bezpartyjna Współpraca ponad podziałami? W poprzedniej kadencji? W poprzedniej kadencji
- Jeśli mnie pamięć nie myli to nowa pani radna doświadczyła już kiedyś nieprzyjemnych komentar
- Celina jest ewidentnie zwiazana ze środowiskiem, które rządzi powiatem. Nigdy nie wypowiedział s
- Jak nasz bzykacz na wiosnę , daje radę jeszcze . Żona pewnie dumna ;) Oj łoki w naszym powiecie
- Pewnym wytłumaczeniem tej sytuacji jest pytanie z ostatniej debaty kandydatów na prezydenta, Adria
- Radnej pozostaje tylko pogratulować. Byłemu radnemu chyba także, bo jak tu widzę funkcja dyrek
- Szczere gratulacje.
- CELYNA ale ty facet bredzisz,szok
- Pyk
- W tej sprawie, proszę zwrócić się do Pana przewodniczącego rady gminy, który dysponuje informa
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej
-
Obchody 85. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Łasku
-
Kiermasz Wielkanocny 2025 w Łasku
-
Łask oddał cześć "Żołnierzom Wyklętym"
-
X Sesja Rady Powiatu Łaskiego
-
Oddział pediatrii po remoncie
-
33. finał WOŚP w Łasku
-
Spotkanie Świąteczno-Noworoczne 2025
-
IX sesja Rady Miejskiej w Łasku