Poniedziałek, 27 września 2021 r., imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Pogotowie Reporterskie

Buczek. Rekord Polski dla Julii

Projekt  Rekord Polski „Najszybciej pokonane 1000 km kajakiem k1 po rzece”   powstał rok temu w trakcie naszej kajakowej wyprawy na rzece Warcie. To właśnie po spłynięciu „Księżniczki” Warty 800km w 10 dni postanowiliśmy spłynąć najdłuższą rzekę Polski czyli Wisłę „Królową Rzek Polskich”. Z racji tego, że startujemy w przeróżnych maratonach i ultramaratonach zastanawialiśmy się ile czasu może zająć nam pokonanie 1000 km.

Miejsce startu naszego maratonu znajduje się 970km od Ujścia Wisły w Mikoszewie, więc musieliśmy dobić do równego tysiąca kilka km pod prąd i przenieść kajaki na Martwą Wisłę gdzie już w Gdańsku dokręciliśmy do upragnionego 1000 km. 

W Mikoszewie ustanowiliśmy pierwszy rekord. Rekord spłynięcia rzeki Wisły 162 godziny ale nasz projekt był nieco ambitniejszy.

W trakcie naszej próby mieliśmy chyba każdą pogodę: słońce, deszcz, burzę, silny wiatr, mgłę, która nocą była wszechobecna. Dużo ryzykowaliśmy ponieważ Wisła nocą jest niebezpieczna tym bardziej jak się jej nie zna. Sen był jednak największym przeciwnikiem ponieważ ,żeby ustanowić rekord w zamierzonym czasie musieliśmy płynąć również nocą. W niespełna 167 godzin spaliśmy 16 godzin. Stanowczo odradzamy prób bicia czy ustanawiania takich rekordów lecz jeśli się znajdą takie osoby chętnie pomożemy i podpowiemy ,a nawet dołączymy.

Chcąc wykręcić dobry czas założyliśmy sobie ,że pokonamy 1000km w 7dni i tu wielką rolę odgrywał nasz „SUPPORT TEAM” bez którego nie dalibyśmy rady oszczędzić cennego czasu. W  skład teamu wchodzą Dawid Marczak, Paweł Trojan i Kuba Durka. Byli odpowiedzialni za przygotowanie nam posiłków, napojów, suplementów, hektolitrów kawy, leczenia kontuzji, zakupów i noclegu ,które były nam niezbędne, a robienie tego wszystkiego samemu byłoby czasochłonne. Podczas płynięcia pomimo suplementacji łapały nas często skurcze, mieliśmy wysokie zapotrzebowanie i wymagania co do jedzenia oraz różne problemy techniczne, mimo to chłopaki z „SUPPORT TEAM-u” zawsze stawali na wysokości zadania i profesjonalnie podeszli do projektu. Zgrana drużyna jaką mieliśmy dodawała nam sił i motywowała nas do płynięcia.

Na trasie naszego spływu odwiedzali nas znajomi m.in. z maratonów „CANOA CUP” ,podróżnicy oraz znajomi z rodzinnych stron. Kibicowali z mostów i brzegu oraz dawali nam batony, napoje izotoniczne, a nawet przepyszne ciastka. Bardzo podnosiło to nam morale i dawało kopa do dalszego działania. Mieliśmy na kajakach lokalizatory ,które pozwalały kibicom śledzenie naszej lokalizacji poprzez stronę internetową trackcourse.com .

Doświadczenie jakie zdobyliśmy z pewnością pomoże nam w kolejnych projektach ,które już mamy w głowach.

Projekt ma charakter charytatywny i zorganizowaliśmy zbiórkę dla chorej na Zespół Nijmegen Julii Walczak mieszkającej w Luciejowie. Choroba ta polega na obniżonej odporności organizmu, który podatny jest na różnego rodzaju nowotwory. Właśnie jeden z nich ,mianowicie Białaczka limfatyczna zaatakowała organizm Julii ale Waleczna dziewczynka z pomocą lekarzy odparła atak i odprawiła nowotwór. Link do zrzutki : https://zrzutka.pl/5dsr9r  

Wielkie podziękowania należą się całej drużynie „SUPPORT TEAM” oraz naszym partnerom i sponsorom ArtPaddles i KAJAKOWO.NET ,którzy z pewnością przybliżyli nas do osiągnięcia celu. Dziękujemy również wszystkim ,którzy śledzili naszą próbę i dopingowali nas na trasie oraz w mediach społecznościowych .

 

Skomentuj [ 4 ]
13:25, 08.09.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

nemo @ 16:19, 08.09.2021r. IP: *

wszystko ładnie i pięknie, tylko dlaczego tych dwóch wspaniałych kajakarzy nie jest wymienionych z imienia i nazwiska? chcemy ich poznać,bo tych od przecinania wstęg to mamy już dosyć


Antenka @ 20:59, 09.09.2021r. IP: *.*.85.195

Właśnie

jp @ 17:39, 11.09.2021r. IP: *

Dawid Zieliński i Dawid Pawłowski z gm. Buczek

Ellis @ 13:53, 15.09.2021r. IP: *.*.163.70

I do not even know how I ended up here, but I thought this
post was good. I do not know who you are but certainly you're going to a
famous blogger if you are not already ;) Cheers! ju (Warren)

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET