Poniedziałek, 27 września 2021 r., imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Pogotowie Reporterskie

Łask. Komunikat dotyczący odbioru odpadów z nieruchomości niezamieszkałych

 

Informuję, iż z dniem 01.01.2022 r. Gmina Łask nie będzie już odbierała od Państwa odpadów komunalnych na podstawie złożonych deklaracji. W związku z potrzebą dostosowania aktów prawa miejscowego do systemu gospodarki odpadami komunalnymi organizowanego przez Gminę Łask zmianie uległa uchwała Rady Miejskiej w Łasku w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.

Gmina obejmie systemem gospodarowania odpadami komunalnymi:

a) nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy,

b) właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkiem wielolokalowym, w którym w części zamieszkują mieszkańcy, a w części nie zamieszkują mieszkańcy,

c) nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy, lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe.

 

Oznacza to, że od 01.01.2022 r. wyłoniony przez gminę w przetargu przedsiębiorca będzie odbierał odpady wyłącznie z powyższych nieruchomości.

Właściciele nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy (sklepów, punktów usługowych, zakładów, obiektów użyteczności publicznej, ogrodów działkowych, itp.)będą musieli sami zawrzeć umowę na odbiór odpadów segregowanych z wybranym przez siebie przedsiębiorcą posiadającym wpis do rejestru działalności regulowanej.

Obowiązek zawarcia umowy wynika z art. 5 ust. l pkt 3b ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i będzie podlegał kontroli przeprowadzanej na mocy art. 6 ustawy przez pracowników Urzędu Miejskiego w Łasku.

Firma Eko-Region będzie na zlecenie gminy odbierać odpady z nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy tylko do dnia 31.12.2021 r. 

 

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 43 676 83 07 – Biuro Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Łasku

Skomentuj [ 1 ]
13:05, 13.09.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Zulma @ 21:54, 19.09.2021r. IP: *.*.163.70

This is really interesting, You are a very skilled blogger.
I have joined your rss feed and look forward
to seeking more of your excellent post. Also, I have shared your website in my social networks! rd (Jackie)

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET