Czwartek, 21 października 2021 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Pogotowie Reporterskie

Kwesta na odnowę grobów łaskiej nekropolii

 

Przyłącz się do zbiórki. Zapraszamy wolontariuszy do wsparcia kwesty na rzecz odnowy łaskiej nekropolii! Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łaskiej, wzorem lat ubiegłych, zamierza przeprowadzić kwestę na odnowę grobów łaskiej nekropolii.

W dniach 31 października i 1 listopada br., od godziny 9.00 do 16.30 w oznakowanych punktach na cmentarzu parafialnym w Łasku, członkowie Towarzystwa i wolontariusze zbierać będą do puszek na ten szlachetny cel. Zakres podjętych prac renowacyjnych wyznaczy wysokość pozyskanych środków.

Dzięki funduszom zgromadzonym w dotychczas przeprowadzonych kwestach, odnowiliśmy mogiłę zbiorową właścicieli Łasku i infułatów łaskich zmarłych w XVIII i XIX wieku, nagrobek Marii Proskuro-Suszczyńskiej z rzeźbą Chrystusa z 1908 roku, dwa grobowce przy kaplicy cmentarnej: Władysława i Marianny Suchorskich – właścicieli dóbr Orpelów, ks. Józefa Kołdowskiego – ostatniego infułata łaskiego z 1871 roku oraz nagrobek kniazia Sergija Dmitriewicza Czagadajewa z 1892 roku. Przy wszystkich odnowionych grobach umieszczono tablice informacyjne.

Planujemy przystąpić do odnowienia nagrobka Juliany Hardt z 1887 roku i odbudować grób Karola Grassa z 1848 roku.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się do zbiórki poprzez swój udział w grupie wolontariuszy kwestujących w tych dniach na cmentarzu.

Chętni mogą zgłaszać się osobiście bądź telefonicznie do sekretarza Towarzystwa w Muzeum Historii Łasku pl. 11 Listopada 7, tel. 43 821 70 62, do 25 października br.

Skomentuj [ 0 ]
13:50, 13.10.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET