Czwartek, 21 października 2021 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Pogotowie Reporterskie

Im wcześniej tym skuteczniej, czyli "ONKOprzypowieści dla przedszkolaków"

 

ONKOprzypowieści to krótkie opowiadania z pogranicza świata realnego i fantastycznego przybliżające najmłodszym wybrane zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Pomysłodawczynią i realizatorką tytułowego projektu jest dr hab. n. med. Kamila Domińska, prof. UM w Łodzi. 

- Chciałam bardzo zachęcić rodziców do wspólnej lektury ze swoimi pociechami bajkowych opowiadań edukacyjnych mających na celu promowanie postaw prozdrowotnych w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych – mówi autorka. 

W ONKOprzypowieściach są poruszane takie tematy jak np. ochrona przeciwsłoneczna (zwariowany poradnik dla plażowicza), właściwe odżywianie (opowiadanie jakie potrawy lubią sztućce kuchenne) czy szczepienia ochronne (historia rodem z westernu) – Bajkowa forma opowiadań jest przemyślana i celowa, mają one w zabawny sposób pokazać szkodliwość czy pożyteczność określonych zachowań oraz dać wskazówki jak warto postępować – mówi dr hab. n. med. Kamila Domińska.

ONKOprzypowieści są prezentowane przez cały październik w przedszkolach województwa łódzkiego. Projekt uzyskał patronat Łódzkiego Kuratora Oświaty. Szczegóły pomysłu można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/Sojusznicy-Raka-Onkoprzypowie%C5%9Bci-872204819570462.

 

Skomentuj [ 0 ]
16:30, 13.10.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET