Poniedziałek, 29 listopada 2021 r., imieniny Błażeja, Saturnina, Fryderyka

Pogotowie Reporterskie

Honory dla naszych nauczycieli

 

Wicemarszałek Zbigniew Ziemba wziął udział w uroczystych obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu. Wicemarszałek Piotr Adamczyk reprezentował samorząd województwa podczas uroczystości w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W Sieradzu samorząd województwa reprezentowała także radna Sejmiku WŁ Dorota Więckowska.

- To święto, które korzeniami sięga osiemnastego wieku, nie traci na ważności. Wręcz przeciwnie, ponieważ żyjemy w czasach, które stawiają przed nami coraz poważniejsze wyzwania – mówił wicemarszałek Zbigniew Ziemba. - Zawód nauczyciela jest wyjątkowy, bo niewiele rzeczy oddziałuje na nas tak, jak społeczności szkolne. W imieniu marszałka Grzegorza Schreibera oraz całego zarządu województwa dziękuję państwu za zaangażowanie, trud i pasję jaką wkładacie w wykonywanie tego ważnego i wymagającego zawodu.

Wicemarszałek Ziemba zwrócił też uwagę na to, iż ogromną szansą na wzbogacenie zawodowego rozwoju nauczycieli są powołane przez samorząd województwa Centra Rozwoju Edukacji - w Sieradzu, Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Skierniewicach i Zgierzu.  Przypomniał też o stworzonym we współpracy z Polską Grupą Energetyczną Centrum Rozwoju Kompetencji w Rogowcu pod Bełchatowem – szkole zawodów przyszłości dedykowanej mieszkańcom regionu Bełchatowskiego.

Uroczystości były także okazją do wręczenia nagród nauczycielom i dyrektorom placówek oświatowych samorządu województwa. Uświetniły je występy uczniów sieradzkich szkół.

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej miały miejsce w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

– Dziękuję, za przekazywanie młodym ludziom wiedzy, która pomaga zrozumieć współczesny świat, za kształcenie umiejętności, pozwalających osiągać sukcesy na zawodowej ścieżce. Dziękuję za trud. A podziękowania wyrażam nie tylko jako przedstawiciel samorządu województwa łódzkiego, ale przede wszystkim jako ojciec, którego dzieci, zdobywają wiedzę, dzięki państwa zaangażowaniu w pracę – mówił podczas uroczystości wicemarszałek Piotr Adamczyk.

Dla wielu zgromadzonych pedagogów oraz pracowników łódzkiego kuratorium wydarzenia miało wyjątkowe znaczenie. Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński w towarzystwie łódzkiego kuratora oświaty Waldemara Flajszera wręczyli srebrne i brązowe Krzyże Zasługi, medale za długoletnią pracę oraz nagrody kuratora zasłużonym nauczycielom oraz pracownikom Łódzkiego Kuratoriom Oświaty.

Święto było także okazją do rozważań o roli nauczyciela. To pytanie zadał podczas wystąpienia Tobiasz Bocheński, podkreślając, że sam pochodząc z rodziny nauczycielskiej, zdaje sobie sprawę, ile należy włożyć trudu, żeby pozostać w tym zawodzie i czerpać z niego satysfakcję. Uroczystość uświetniły występy uczniów szkoły muzycznej w Łodzi.

Skomentuj [ 2 ]
10:15, 15.10.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Zan @ 10:57, 15.10.2021r. IP: *.*.202.125

Zdrajcy Polski, oświaty ,oszołomy, wasze miejsce to jest Bliski wschód ,tam gdzie wasi potomkowie

Do zan @ 22:38, 15.10.2021r. IP: *.*.156.41

Czemu mamy takie nieszczęście w tym kraju, że jego niektóry obywatele są takimi półgłówkami jak piszący powyżej?

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET