Poniedziałek, 29 listopada 2021 r., imieniny Błażeja, Saturnina, Fryderyka

Pogotowie Reporterskie

Jesienne spotkanie w Teodorach z policyjnym akcentem

 

Łascy mundurowi wykorzystują różne okazje do promowania bezpieczeństwa i prawidłowych postaw wśród mieszkańców naszego powiatu. Tym razem taką okazją była uroczystość nadania imienia Niepublicznej Szkole Podstawowej w Teodorach. Nie zabrakło na niej policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łasku.

Po głównych uroczystościach, które miały miejsce 15 października 2021 r. odbył się piknik rodzinny dla społeczności lokalnej oraz mieszkańców powiatu. Wśród uczestników imprezy nie zabrakło również łaskich mundurowych, ich obecność była znakomitą okazją do promowania bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Podczas pikniku policjanci rozmawiali z dziećmi i ich opiekunami na tematy związane m.in. z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Każdy mógł się dowiedzieć na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Każdy kto odwiedził policyjne stoisko otrzymał elementy odblaskowe w ramach akcji "Świeć przykładem".

Dorosłym z kolei mundurowi przekazywali informacje na temat zagrożeń związanych z różnego rodzaju oszustwami oraz jak ich uniknąć. Na stoisku profilaktycznym mundurowi rozdawali ulotki „Bezpieczny Senior” z kilkoma praktycznymi poradami jak unikać różnego rodzaju zagrożeń. Ponadto każdy zainteresowany mógł również dowiedzieć się, jak wstąpić w szeregi Policji i jak wygląda praca policjantów. Dużą atrakcją dla najmłodszych okazała się również możliwość zobaczenia z bliska radiowozu, przymierzenia policyjnego wyposażenia oraz zrobienia sobie na pamiątkę odbitek linii papilarnych.

Odblaski, które rozdawali policjanci zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łasku.

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 3 ]
17:40, 20.10.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Anonim @ 18:07, 20.10.2021r. IP: *.*.239.66

Promowanie bezpieczeństwa niech zrobią ścieżke rowerową w Teodorach od eski

Jarek @ 20:56, 20.10.2021r. IP: *.*.194.89

Od eski? A co, zjeżdżasz rowerem z eski i nie masz gdzie kontynuowac podróży?

Anonim @ 19:07, 21.10.2021r. IP: *.*.73.101

Tak nie mam gdzie kontynuować jak ci rower nie przeszkadza na wąskiej drodze to się niewypowiaj

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET