Poniedziałek, 29 listopada 2021 r., imieniny Błażeja, Saturnina, Fryderyka

Pogotowie Reporterskie

ZUS. Do 30 listopada można złożyć wniosek o świadczenie z programu Dobry Start

 

ZUS wypłacił już blisko 1,3 mld zł na 4,3 mln uczniów. Weryfikacja wniosków oraz wypłata świadczenia odbywa się niemal w 100 proc. automatycznie. Od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. można składać wnioski o wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł z programu Dobry Start. Świadczenie to przysługuje raz w roku, bez względu na dochód rodziny, na ucznia w wieku do 20 lat lub 24 lat - w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Po 30 listopada można złożyć wniosek o świadczenie z programu Dobry Start, za pośrednictwem PUE ZUS, tylko gdy po tym dniu dziecko w wieku powyżej 20 lat uzyska orzeczenie o niepełnosprawności.

W tym roku wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na PUE ZUS. Jest tam cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie - wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia.

Świadczenie z programu Dobry Start jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy podany we wniosku.

Skomentuj [ 0 ]
14:00, 22.11.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET