Poniedziałek, 29 listopada 2021 r., imieniny Błażeja, Saturnina, Fryderyka

Pogotowie Reporterskie

Widawa. Nowy ratowniczo-gaśniczy samochód średni dla jednostki OSP w Chociwiu

 

W dniu 20 listopada br. z druhami oraz Prezesem OSP Chociw Marcinem Kozieł wyruszyliśmy o godzinie 4 rano w podróż do Bielska Białej po odbiór nowego ratowniczo-gaśniczego samochodu średniego dla jednostki OSP w Chociwiu.

W firmie SZCZĘŚNIAK podpisaliśmy protokół odbioru, odbyły się próby ciśnieniowe, następnie zostaliśmy przeszkoleni w zakresie obsługi wszystkich urządzeń, które stanowią wyposażenie auta marki IVECO. Jest to najnowocześniejszy i jedyny samochód terenowy na naszej gminie z napędem na 4 koła. Posiada zbiornik na wodę o pojemności 3500 litrów + 350 litrów środka pianotwórczego. Moc silnika to 320 KM.

Wspaniałe auto będzie służyć całej społeczności gminy Widawa i Powiatu Łaskiego. Koszt całkowity zakupu to ok. 830.000 złotych.  Dodatkowo został zamontowany nowy sprzęt zakupiony już wcześniej przez jednostkę o wartości ok. 50.000 złotych. Gmina Widawa przekazała na ten cel 300.000 złotych, ok. 400.000 złotych dofinansowania pochodziło z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, 90.000 złotych przekazał Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi z KRSG, 50.000 przekazał Komendant Główny PSP w Warszawie.

Cieszę się bardzo, że udało się kupić takie auto. Dziękuję Panu Senatorowi Maciej Łuczak, który był obecny na wprowadzeniu pojazdu do jednostki za pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych. Dziękuję druhom z Chociwia na czele z Prezesem Marcinem Kozieł za determinację i aktywność w ubieganiu się o zakup auta, dziękuję wszystkim instytucjom na czele z Komendantem Głównym PSP w Warszawie generałem Andrzejem Bartkowiakiem za przyznane dofinansowania. Dziękuję pracownikom Urzędu Gminy w Widawie za przeprowadzenie postępowania przetargowego.

Niech nowy piękny samochód służy długie lata naszej gminie. Dziękuję za piękne powitanie auta zorganizowane przez mieszkańców, druhów oraz druhny z OSP w Chociwiu.

Skomentuj [ 1 ]
14:00, 23.11.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Oto @ 19:51, 23.11.2021r. IP: *.*.153.92

Oto w sirodku bałwanek który otrzymał jako jedyny w powiecie najwyższa pensje ,to jest tylko ponad 19 tys na mc i tak mu dużo dają a on zamiast do góry ,to on w poprzek rośnie ,widać ze Zona nic nie działa ,zdrowia życzę kol

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET