Poniedziałek, 29 listopada 2021 r., imieniny Błażeja, Saturnina, Fryderyka

Pogotowie Reporterskie

Buczek. Integracyjne spotkanie dwóch Stowarzyszeń Gospodyń Wiejskich

 

W listopadzie 2021 r. członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna  postanowiły wyjechać na Ziemie Pałuckie, gdzie ich celem było spotkanie integracyjne ze Stowarzyszeniem Gospodyń Wiejskich z Biskupina k/ Żnina.

Spotkanie odbyło się w Świetlicy Wiejskiej w Biskupinie. Miało na celu upowszechnianie aktywnej integracji poprzez kultywowanie tradycji, zwyczajów, obrzędów charakterystycznych dla innych terenów Polski. Celem wyjazdu było również nawiązanie kontaktu z kobietami z innego regionu, poznanie charakteru ich działalności oraz wymiana doświadczeń.

Spotkanie integracyjne obu Stowarzyszeń przebiegało w miłej atmosferze. Podczas wspólnego spotkania Panie smakowały przygotowane przez siebie tradycyjne przysmaki oraz wymieniły się upominkami, nawiązującymi do swoich regionów.

Wspólne spotkanie integracyjne Stowarzyszeń Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna i Biskupina przyczyniło się do aktywnego uczestnictwa kobiet w rozwoju kulturalnym polskiej wsi, a także do promocji swoich gmin, powiatów i województw.

Ponadto członkinie Stowarzyszenia Gospodyń z Bachorzyna podczas swojego wyjazdu zwiedzały z przewodnikiem Gniezno, Biskupin, Wenecję Żnin.

Skomentuj [ 0 ]
09:35, 24.11.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET