Sobota, 22 stycznia 2022 r., imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego

Pogotowie Reporterskie

Łask. 600-lecie Łasku: Uroczysta sesja Rady Miejskiej (zdjęcia)

 

Uroczystą sesją Rady Miejskiej rozpoczęły się 10 stycznia obchody 600-lecia nadania praw miejskich Łaskowi. Główną salę Łaskiego Domu Kultury wypełnili parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych władz, przedsiębiorcy i przyjaciele naszego miasta.

Sesję otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej w Łasku Robert Bartosik. Następnie głos zabrał Burmistrz Gabriel Szkudlarek, który przywitał zebranych gości. 600 lat historii to wspaniały jubileusz, niezwykła historia i osoby, które ją współtworzyły. Na podróż przez dzieje zabrał słuchaczy Łukasz Mikła, który wygłosił prelekcję pt. „Łask i Jego Mieszkańcy – migawki z dziejów grodu nad Grabią".

Pandemia COVID-19 spowodowała, że w ubiegłym roku nie ogłoszono laureatów kolejnej edycji nagrody gospodarczej Burmistrza Łasku „Róża Przedsiębiorczości”. Uroczysta sesja była doskonałym miejscem na wręczenie statuetek za lata 2020 i 2021.

Laureaci – 2020 r.:

w kategorii handel: Przedsiębiorstwo Handlowe METALBUD – Ewa i Zdzisław Krakowscy
w kategorii usługi: Pracownia Poligraficzno-Introligatorska INTROGRAF s.c. Ewa Buss, Jarosław Buss
w kategorii produkcja: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PODWYSOCKI – Jacek Podwysocki.
Laureaci – 2021 r.:

w kategorii handel: Firma Handlowo Usługowa TINA – Joanna i Jacek Stefańczyk
w kategorii usługi: Salon Fryzjerski – Wanda Wróbel
w kategorii produkcja: LUPOL Sp. z o.o. Wojciech Pokora.

Doceniając wielowiekową tradycję i doświadczenie w nauczaniu zawodów rzemieślniczych Burmistrz Łasku wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Łasku, przyznali dla przedstawicieli rzemiosła nagrody specjalne. Okolicznościowe statuetki trafiły do rąk właściciela zakładu ślusarskiego Sławomira Łyżwy oraz prowadzącego Zakład Usług Motoryzacyjnych w Łasku Jarosława Szmydta.

Parlamentarzyści i przedstawiciele lokalnych władz w licznych przemówieniach gratulowali wspaniałego jubileuszu, a w specjalnym nagraniu do mieszkańców Łasku zwrócił się Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński. Część artystyczną uświetnił koncert TRIO instrumentalnego, powstałego z inicjatywy akordeonisty  Michała Gajdy. Uroczystość zwieńczył toast i życzenia od Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łasku Roberta Bartosika.

 

Zobacz zdjęcia:

Obchody 600-lecia nadania praw miejskich Łaskowi

 

Skomentuj [ 0 ]
10:35, 12.01.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET