Sobota, 22 stycznia 2022 r., imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego

Pogotowie Reporterskie

Przyłącz się do kanalizacji! Szykują się zmiany

 

W Rządowym Centrum Legislacji pojawiły się planowane zmiany w Prawie Wodnym oraz w Ustawie o utrzymaniu porządku i czystości w Gminach, które mają całkowicie uszczelnić rynek opróżniania ze ścieków zbiorników bezodpływowych oraz opróżniania osadu z przydomowych oczyszczalni ścieków na terenach Gmin, które powinny trafić do oczyszczalni ścieków. 

Jak pokazuje ostatnia kontrola Najwyższej Izby Kontroli - 80 % ścieków z naszych szamb trafia do środowiska naturalnego (zamiast trafić na oczyszczalnię ścieków).

Artykuł NIK

Zmiany wymuszą na władzach gmin raportowanie wywozu z Państwa nieruchomości ścieków do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska oraz Regionalnego Dyrektora Zarządu Gospodarki Wodnej PGW Wody Polskie. Dodatkowo planowane są kary za utrudnianie kontroli, nierzetelne przygotowywanie danych oraz za nieprzyłączonych mieszkańców (RLM) w wyznaczonych aglomeracjach.  

Tak więc w obliczu planowanych zmian najprostszym sposobem jest przyłączenie się do kanalizacji sanitarnej, jeżeli oczywiście istnieje taka możliwość. Zapraszamy do kontaktu.

Doradzimy, zaprojektujemy, wycenimy, wykonamy przyłącze a płatność w uzasadnionych przypadkach rozłożymy na dogodne dla Państwa raty.

 

Źródło: MPWiK Sp z o.o. w Łasku

 

Skomentuj [ 0 ]
16:00, 12.01.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET