Sobota, 22 stycznia 2022 r., imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego

Pogotowie Reporterskie

Nowi funkcjonariusze w szeregach łaskiej Policji

 

11 stycznia 2022 roku w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Łódzki garnizon zasiliło 150 funkcjonariuszy, w tym 93 policjantów i 57 policjantek. Rotę ślubowania złożyło czworo posterunkowych, którzy zasilą szeregi łaskiej policji. Dobór do służby prowadzony jest w systemie ciągłym, a najbliższy termin przyjęcia zaplanowano na 7 marca 2022 roku.

Na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinspektora Sławomira Litwina w uroczystości udział wzięli Pierwszy Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Robert Baryła, Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego w Łodzi ks. ppor. Jacek Syjud, przedstawiciele kadry kierowniczej Łódzkiego Garnizonu Policji, przewodniczący NSZZ Policjantów nadkom. Krzysztof Balcer, Prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku Jarosław Olbrychowski i Wiceprezes Zarządu Józef Kuczka.

Rotę ślubowania za nadinspektorem Sławomirem Litwinem wypowiedzieli nowo przyjęci funkcjonariusze:

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Ślubujący tego dnia policjanci zostali przyjęci 30 grudnia 2021 roku. Łącznie w ubiegłym roku wpłynęło blisko 1100 podań o przyjęcie do służby. Przyjęto 572 policjantów. Po szkoleniu podstawowym rozpoczną służbę w jednostkach policji naszego garnizonu. 1 stycznia 2022 roku w garnizonie łódzkim zatrudnionych było 6056 policjantów. Na cały rok 2022 zaplanowano pięć terminów przyjęć do służby:

-  7 marca,

-  14 czerwca,

-  2 sierpnia,

-  19 września,

-  29 grudnia.

Nowo przyjętych policjantów osobiście powitał w szeregach formacji Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin, który w krótkim przemówieniu podkreślił znaczenie i rolę Policji w społeczeństwie w tych szczególnie trudnych czasach. Pogratulował policjantom wyboru tak odpowiedzialnej służby, z którą człowiek wiąże się zwykle na całe życie. Głos zabrali także zaproszeni goście: Pierwszy Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk oraz Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Robert Baryła.

Przypominamy, że kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w Policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską.

 

Źródło: KPP Łask

 

Skomentuj [ 2 ]
15:40, 13.01.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Wina @ 13:32, 14.01.2022r. IP: *.*.2.105

Tuska

KPP @ 18:15, 15.01.2022r. IP: *.*.132.20

Następne szczeniaki będą jeździć i łapać. Tak jak teraz jeżdżą i myślą że są fajni...

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET