Sobota, 22 stycznia 2022 r., imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego

Pogotowie Reporterskie

Pijany traktorzysta bez uprawnień nie zatrzymał się do kontroli

 

Policjanci łaskiej drogówki zatrzymali 46-latka, który jadąc ciągnikiem rolniczym nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna próbował uciec skręcając w nieutwardzoną drogę. Okazało się, że traktorzysta był pijany. Za kierowanie ciągnikiem pod wpływem alkoholu oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

7 stycznia 2022 roku przed godziną 18:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego łaskiej komendy zostali skierowani przez dyżurnego do miejscowości Orchów Wesółka. Z telefonicznego zgłoszenia wynikało, że w tamtym rejonie samochodem osobowym i ciagnikiem rolniczym mają poruszać się nietrzeźwi kierowcy. Podczas patrolowania okolicznych miejscowości, policjanci zauważyli poruszające się po drodze publicznej w miejscowości Wola Bałucka wskazane pojazdy. Używając sygnałów dżwiękowych i świetlnych stróże prawa wydali sygnał do zatrzymania. Kierowca osobowej skody zatrzymał się, natomiast kierowca poruszający się ciągnikiem rolniczym podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu traktorzysta został zatrzymany. Obydwaj zatrzymani do kontroli kierowcy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Kierowca skody był trzeźwy, natomiast u 46-letniego kierowcy ciągnika badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu we krwi. Ponadto kierowca ten nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci ustalili także, że pojazd nie ma ważnych badań technicznych oraz nie posiada policy OC. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może grozić do 5 lat. Mężczyzna odpowie też za wykroczenia. 

Przypominamy, że 1 stycznia 2022 roku weszła w życie znowelizowana ustawa Prawo o ruchu drogowym oraz zmiany w Kodeksie Wykroczeń. Dotkliwsze restrykcje wobec nietrzeźwych kierowców i dodatkowe przepisy chroniące pieszych, to tylko niektóre zmiany. Ważna zmiana dotyczy także kierowców, którzy jeżdżą samochodem nie posiadając prawa jazdy. Wcześniej otrzymywali oni mandat w kwocie 500 zł. Natomiast teraz kodeks wykroczeń wskazuje, że:

art 94§1: kto na drodze publicznej w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1 500 zł.

W tym artykule §3 brzmi: w razie popełnienia wykroczenia o którym mowa w §1, orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

Znaczy to tyle, że osoba która nie posiada prawa jazdy, a zostanie zatrzymana do kontroli drogowej, poniesie karę w postaci aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny minimum 1.500 zł, to jeszcze postępowanie zakończy się w sądzie i osoba otrzyma zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 5 ]
08:20, 13.01.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Jaś @ 11:07, 13.01.2022r. IP: *.*.2.105

Nie wiem, ale tyle tych wykróczyń, że chyba łatwiej byłoby po prostu rozstrzelać delikwenta?

PS. Zachciało się wam na wsiach dobry zmiany...

Wika @ 11:15, 13.01.2022r. IP: *.*.234.157

Ten Pan to chyba trzeźwy nigdy nie był.

Dziku @ 15:42, 13.01.2022r. IP: *.*.239.20

Ciekawe gdzie się tankował do tych 2,5 promila ..

Olo @ 16:52, 13.01.2022r. IP: *.*.192.250

Jak to gdzie? Patriotycznie, u Obajtka!

Jan @ 21:22, 13.01.2022r. IP: *.*.2.105

Na razie u Obajtka, a za chwilę u Putina i szejka z Arabii.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET