Sobota, 22 stycznia 2022 r., imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego

Pogotowie Reporterskie

Uwaga! Śliskie drogi - apelujemy o ostrożną jazdę

 

Niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych w połączeniu ze śliską nawierzchnią dość często powoduje nieprzyjemne w skutkach zdarzenia. Oblodzona nawierzchnia, brak ostrożności oraz brak przewidywania a także prędkość niedostosowana do warunków drogowych są przyczynami wypadków i kolizji drogowych. O tym, jak ślisko było rano na drogach naszego powiatu przekonała się kierująca toyotą na drodze powiatowej w miejscowości Chorzeszów.

13 stycznia 2022 roku kierujący pojazdami na terenie powiatu łaskiego musieli zmierzyć się ze śliską nawierzchnią. O tym, jak szybko traci się kontrolę nad pojazdem przekonała się 22-letnia mieszkanka powiatu łaskiego. 13 stycznia 2022 roku około godziny 7:40 na drodze powiatowej DP3706E w miejscowości Chorzeszów doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letnia kierująca samochodem marki Toyota Yaris jadąc w kierunku Łasku, na oblodzonej nawierzchni jezdni straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg, a następnie dachowała do przydrożnego rowu. Kobieta po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego została przewieziona do jednego z łódzkich szpitali. 

Zima to czas, kiedy sposób jazdy wymaga od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, opady deszczu i śniegu, oblodzona jezdnia wymagają od każdego kierowcy większych umiejętności. W takich warunkach spada widoczność, droga hamowania znacznie się wydłuża, a manewrowanie pojazdem jest utrudnione. Konsekwencje błędów za kierownicą mogą być tragiczne, dlatego konieczne jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 6 ]
19:00, 13.01.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Antek @ 20:13, 13.01.2022r. IP: *.*.235.170

Prędkość prędkością, ale nasi włodarze mają to gdzieś, czy chodniki i ulice są śliskie. Byle im ciepło, wygodnie i bezpiecznie na stołeczkach po urzędach się siedziało za podatników pieniądze. Powinniście się wstydzić tego, jak ,,dbacie", o Łask i okolice. Dzięki Wam jest to zapyziała dziura z upadającym szpitalem, z dziurawymi drogami, bez oświetlenia na ulicach, chodnikami po których nie da się chodzić, bez miejsc pracy, bez wsparcia dla emerytów, młodzieży, rodzin. Jedna pseudogaleria i park różany- to Wasze osiągnięcia. Brawo

JR @ 20:44, 13.01.2022r. IP: *.*.129.20

Do Antek.
Co Ty człowieku piszesz?! Ty jesteś z gatunku tych co narzekają że zima znowu zaskoczyła kierowców. Bo przecież przed każdym pojazdem i przed każdym pieszym od bramy jego posesji do miejsca pracy ma jechać piaskarka a operator czasem ma się odwrócić i zapytać czy wszystko jest ok...I nie pisz o dziurawych drogach bo w Kolumnie wreszcie się dzieje. Za PO podatki z kolumny szły tylko do Łasku A teraz wreszcie jest sprawiedliwie. Mało tego. Z chęcią nawet zapłacę większy podatek od nieruchomości jak się widzi że pieniądze nie idą na marne. A jak masz problem z oświetleniem i wsparciem emerytów to wpadnij na sesję rady miejskiej i to zgłoś. Miej jaja Antoni

do JR @ 21:20, 13.01.2022r. IP: *.*.2.105

Tu chodzi o drogę powiatową, POWIATOWĄ, rozumiesz? Nie o każdą drogę, nie o każdy podjazd do każdej bramy, tylko o drogę powiatową!

jpk @ 04:49, 14.01.2022r. IP: *

a te wiatraczki i panele na ul.Lubelskiej wraz z sygnalizacją przy przejściach dla pieszych to dla ozdoby czy miały działać tylko do uroczystego zdjęcia ?

Haha @ 07:52, 14.01.2022r. IP: *.*.0.237

To na pewno wina Tuska

jpk @ 15:35, 14.01.2022r. IP: *

tak myślałem, ale dobrze że mnie w tym utwierdziłeś

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET