Sobota, 22 stycznia 2022 r., imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego

Pogotowie Reporterskie

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim jest stabilna

 

- Zarówno liczba zakażeń, jak i hospitalizacji w naszym województwie sukcesywnie spada. Nie zmienia to jednak faktu, że wariant Omikron może tę sytuację w sposób nagły i znaczący pogorszyć w nadchodzących tygodniach. Dlatego utrzymujemy dość znaczny bufor łózek covidowych w naszym regionie i będziemy cały czas z uwagą śledzić rozwój sytuacji - podkreślił na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Obecnie na oddziały covidowe trafiają głównie osoby niezaszczepione – statystki wskazują, że ok. 75 proc. osób, które ciężko przechodzą chorobę, nie skorzystały z możliwości szczepienia.

W związku z zbliżającym się wariantem Omikron każdy z nas powinien przygotować się do kolejnej fali koronawirusa, przyjmując szczepienie. Wykorzystajmy fakt, że mamy pod dostatkiem szczepionek i są one bezpłatne.

Równie istotne jest stosowanie się do zasad: dystans, dezynfekcja, maseczki. Wojewoda zaapelował do mieszkańców województwa o przyjmowanie przypominającej, trzeciej dawki szczepionki.

Obecnie w województwie jest 9 przypadków osób zakażonych wariantem Omikron. Żadna z osób zakażonych nie chorowała ciężko i nie była hospitalizowana.

Jak zaznaczył łódzki kurator oświady Waldemar Flajszer, sytuacja pandemiczna w szkołach po powrocie dzieci jest dobra i monitorowana na bieżąco.  Na 2118 na ten moment 23 placówki działają w trybie hybrydowym.

W celu promowania szczepień przeciwko Covid-19 wojewoda przygotował specjalny konkurs dla szkół. Uczniowie będą mogli wykazać się swoimi talentami artystycznymi, przygotowując krótkie filmy, których celem będzie przekonanie społeczeństwa do szczepień.

Do wygrania będą zestawy sprzętu sportowego: bieżnie, orbitreki, wioślarze, rowery stacjonarne, piłki i maty do ćwiczeń. Szczegóły konkursu i pełen regulamin przedstawimy już wkrótce.

Skomentuj [ 0 ]
16:20, 13.01.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET