Eliminacje Powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
22 kwietnia 2022 roku policjanci z łaskiej drogówki oraz Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii, przy współpracy władz samorządowych, a także innych instytucji i podmiotów przeprowadzili powiatową edycję Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas konkursu wyłoniono dwie drużyny, które będą reprezentować powiat łaski w eliminacjach wojewódzkich. Zmagania uczestników turnieju odbyły się w Szkole Podstawowej nr 5 w Łasku.
Turniej przeprowadzony został w dwóch grupach wiekowych, pierwsza obejmowała dzieci w wieku od 10 do 12 lat, z kolei druga uczniów w wieku od 13 do 15 lat. Po dwuletniej przerwie spowodowanej okresem pandemii, do tegorocznego turnieju zgłosiło się 6 szkół w pierwszej kategorii wiekowej oraz 6 szkół w drugiej kategorii wiekowej z terenu całego powiatu łaskiego. Rozgrywki rozpoczęły się testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie uczestnicy sprawdzili swe umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali policjanci wydziału ruchu drogowego. Konkurencje pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone były pod czujnym okiem ratownika medycznego.
Najlepszymi drużynami okazały się, w pierwszej grupie wiekowej reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Łasku, z kolei w drugiej grupie wiekowej uczniowie Zespołu Szkół w Kwiatkowicach. To te drużyny będą reprezentować powiat łaski podczas wojewódzkiego etapu turnieju, który odbędzie się 13 maja 2022 roku w Piotrkowie Trybunalskim.
W trakcie turnieju wyłoniono również najlepszych zawodników wśród uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. Indywidualnie w pierwszej grupie wiekowej zwyciężył Adam Jabłoński z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Sędziejowicach. Z kolei w drugiej kategorii wiekowej najlepszym okazał się być Szymon Krysiak z Zespołu Szkół w Kwiatkowicach.
Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łasku, Urząd Miejski w Łasku, Urzęd Gminy Sędziejowice i Buczek oraz Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi.
Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli w realizacji projektu, a w szczególności Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 5 w Łasku, uczniom z Zespołu Szkół - Mundurowo - Technicznych w Ostrowie oraz ratownikowi medycznemu plutonowemu Marcinowi Rabiega z Wojskowej Straży Pożarnej 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, który w czasie wolnym od służby czuwał nad prawidłowym przebiegem konkurencji z zakresu udzielanie pierwszej pomocy.
Źródło: KPP Łask
- Skomentuj [ 0 ]
- 08:30, 26.04.2022 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Odszedł Przemysław Sosnowski
- Ślubowanie nowej radnej
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Nabór na wolne stanowisko urzędnicze
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łaskovia. Martyna Bulzacka z powołaniem do Reprezentacji Polski do lat 19
- Łask. Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonych w Ostrowie
- Pożar busów w Petronelowie
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- poszukiwani glupcy z całej Polski!
- poszukiwani naiwniacy z całej Polski!
- poszukiwani do oszustwa z całej Polski!
- poszukiwani do oszustwa na wnuczka z całej Polski!
- poszukiwani niepelorozumni z całej Polski!
- poszukiwane słupy z całej Polski!
- Sprzatanie
- Do wynajecia
- Podnajmę lokal
- Plastikowe łubianki na owoce
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Już jątrzysz? Nie chce już się tego czytać.
- Kiedyś ktoś napisał, że także przewodniczący Florczak doczekał się swojego nowoczesnego, est
- I to wszystko? Radosne z założenia święto ograniczone do marszu w tempie konduktu pogrzebowego.
- Jak wyżej widać, zamknięcie placu dla ruchu kołowego na ok. 2 godz. dla przeprowadzenia patrioty
- Wybrali bo liczyli na zmiany A jest tak jak było- patrz pec, csir, wiejskie potańcówki na rynku
- Uczciwy w akcji. Film z realiów:
https://youtu.be/
vqN0gkcm_XM?s i=s6jikab5VRVHRiw
u Pozdrawi - ale KTOŚ tą Burmistrzową wybrał - Uśmiechnięci Wyborcy ?
- Łukaszenko daje po Wagonie w Pakiecie, każdemu Inżynierowi i Lekarzowi na drogę, ku Europie Zach
- Ciekawe skąd pochodzi tytoń w tych papierosach? Chyba nie z Białorusi no bo przecież granica jes
- do jan moge podac Ci namiar do Twego imiennika co chetnie by to zrobił ale juz nie moze z dwó
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej
-
Obchody 85. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Łasku
-
Kiermasz Wielkanocny 2025 w Łasku
-
Łask oddał cześć "Żołnierzom Wyklętym"
-
X Sesja Rady Powiatu Łaskiego
-
Oddział pediatrii po remoncie
-
33. finał WOŚP w Łasku
-
Spotkanie Świąteczno-Noworoczne 2025
-
IX sesja Rady Miejskiej w Łasku