Czwartek, 19 maja 2022 r., imieniny Iwa, Piotra, Celestyna

Pogotowie ReporterskiePolicjanci pomogli starszej kobiecie

 

64-latka szła pieszo z Sieradza do Łasku. Nie miała pieniędzy, ani dokumentów. Kobietą zainteresowała się mieszkanka Zduńskiej Woli, która o zaistniałej sytuacji powiadomiła policję. Dzięki temu 64-latka bezpiecznie dotarła do domu.

Późnym wieczorem 9 maja 2022 roku zduńskowolscy policjanci zostali poinformowani przez mieszkankę miasta, że spotkała kobietę, która wyglądała na zagubioną. Kobieta idąca drogą ubrana była w dres i klapki. Policjanci zauważyli opisaną kobietę w pobliżu drogi wojewódzkiej prowadzącej do Łasku. Funkcjonariusze ustalili, że 64-latka mieszka na terenie powiatu łaskiego. 64-latka oświadczyła, że wracała ze szpitala w Sieradzu do domu. Szła piechotą, gdyż nie miała pieniędzy na transport. Policjanci poinformowali o sytuacji dyżurnego zduńskowolskiej komendy. Ten skontaktował się z komendą w Łasku. Policjanci ze Zduńskiej Woli pomogli kobiecie dostać się do granic powiatu, gdzie czekali już na nią funkcjonariusze z Łasku. Dzięki empatii i reakcji mieszkanki Zduńskiej Woli, 64-latka trafiła bezpiecznie do domu.

Zduńskowolscy policjanci często przyjmują zawiadomienia w sprawie zaginięć osób, przy czym wiele z nich prowadzonych jest pod presją czasu ze względu na realne zagrożenie życia lub zdrowia osoby zaginionej. Jak wskazuje doświadczenie ostatnich lat, wiele z tych osób to osoby starsze, dotknięte chorobami charakterystycznymi dla podeszłego wieku, jak demencja, choroba Alzheimera czy zaburzenia pamięci. Analiza postępowań dotyczących zaginięć wskazuje, że części z nich można byłoby uniknąć, w przypadku zwiększonej czujności członków rodziny bądź mieszkańców powiatu. Opisane wyżej zdarzenie dowodzi, że nie tylko najbliżsi, lecz także osoby obce i przypadkowe mogą mieć wpływ na los osób znajdujących się w trudnej sytuacji i ich szeroko rozumiane bezpieczeństwo. W takich sytuacjach bardzo ważna jest nasza czujność i empatia w kontaktach z innymi ludźmi. Widząc kogoś, kto zachowuje się w naszym odczuciu niepokojąco, wygląda na zagubionego lub prosi o wskazanie np. drogi na dworzec, bądźmy gotowi dopytać lub nawet zweryfikować plany tej osoby. 

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 1 ]
17:35, 12.05.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

km @ 00:17, 13.05.2022r. IP: *.*.157.45

Dlaczego w szpitalu nie zainteresowali się chorą osobą? Nie powinni jej samej wypuszczać.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET