Sobota, 3 czerwca 2023 r., imieniny Klotyldy, Leszka, Tamary

Pogotowie Reporterskie

ZUS. Podpisano porozumienie o kontynuacji współpracy

 

12 maja w II oddziale ZUS w Łodzi została podpisana kolejna, tym razem bezterminowa, umowa o współpracy między Zakładem Ubezpieczeń Społecznych  II Oddziałem w Łodzi i Społeczną Akademią Nauk w Łodzi. Pierwsze porozumienie zawarte w 2017 r. przyniosło obu stronom wiele korzyści, dlatego zdecydowano o kontynuacji wspólnych działań.

Społeczna Akademia Nauk jest jednym z kluczowych partnerów dla II oddziału ZUS w Łodzi. Obie instytucje wspólnie podnoszą świadomość ubezpieczeniową młodego pokolenia. Wykłady na uczelni czy prowadzona wymiana biblioteczna materiałów o ubezpieczeniach społecznych, a także wspólne konferencje - to tylko niektóre przykłady podejmowanych działań.

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poszukuje różnych kanałów komunikacji pozwalających dotrzeć do jak najszerszej grupy uczestników i odbiorców wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Na szczególną uwagę zasługuje społeczność akademicka, stanowiąca środowisko opiniotwórcze z zakresu nauk społecznych – powiedział Zdzisław Jaźwiec, dyrektor II Oddziału ZUS w Łodzi.

 

Przedmiotem umowy jest m.in. organizowanie staży oraz praktyk w ZUS dla studentów SAN, prowadzenie przez ekspertów ZUS konsultacji i wykładów z zakresu ubezpieczeń społecznych dla studentów SAN oraz szkoleń z zakresu ubezpieczeń społecznych dla wykładowców oraz pracowników administracyjnych SAN-u.

 

Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że na podstawie zawartej umowy, uczniowie szkół średnich, którzy w Olimpiadzie z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, organizowanej przez ZUS,  zdobędą jedno z trzech pierwszych miejsc w finalnym etapie Olimpiady  na szczeblu centralnym, mają możliwość otrzymania indeksu lub dodatkowych punktów w procesie rekrutacji na studia.

 

Nasza współpraca z SAN-em, a szczególnie z filią w Zduńskiej Woli rozwija się od lat i jest korzystna dla obu stron. Podpisane dziś porozumienie jest dla mnie bardzo ważne i będzie podstawą do naszej dalszej wspólnej współpracy – podsumował Zdzisław Jaźwiec.

 

Umowa ma charakter ramowy, przez co nie ogranicza nowych możliwości wspólnych działań.

 

Trwała i ciągła współpraca z ZUS pozwoliła na  jej pogłębienie  z zakresu praktyk i wzajemnego wsparcia metodycznego. Obecna sytuacja spowodowana COVID – 19 wyhamowała niektóre plany i projekty, jednak wykorzystując narzędzia online mamy możliwość ich kontynuowania i docierania do społeczności studenckiej. Obecnie wracamy do realizacji naszych projektów w trybie stacjonarnym. Z przyjemnością podpisałem porozumienie kontynuujące   naszą dotychczasową współpracę – powiedział  dyrektor Mirosław Olszewski dyrektor  Biura ds. współpracy z otoczeniem społeczno–gospodarczym  Społecznej Akademii Nauk  w Łodzi

 

Ze strony ZUS porozumienie podpisał - Zdzisław Jaźwiec dyrektor II oddziału ZUS w Łodzi, a ze strony Społecznej Akademii Nauk w Łodzi – Mirosław Olszewski, dyrektor biura ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

 

 

Od podpisania porozumienia w 2017 r., pracownicy ZUS przeprowadzili szereg wykładów w zduńskowolskiej filii SAN. W tym samym roku na wydziale zamiejscowym SAN w Zduńskiej Woli uruchomiony został nowy kierunek Studiów Podyplomowych – Zarządzanie w ubezpieczeniach społecznych. W tym przypadku pracownicy ZUS nie tylko prowadzili wykłady z obszaru ubezpieczeń społecznych, ale także korzystali ze studiów jako studenci.  W następnym roku uruchomiono kolejny nowy kierunek, na którym także wykłady prowadzili pracownicy ZUS – Prawo pracy , kadr, płac i ubezpieczeń społecznych. Inspektor danych osobowych. Dodatkowo w 2020 r. podpisano dodatkowe porozumienie o współpracy w zakresie m.in. praktyk zawodowych oraz jeszcze szerszej współpracy.
 

 

 

 

 

Monika Kiełczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS

województwa łódzkiego

Skomentuj [ 0 ]
11:30, 13.05.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia© Copyright 2011-2023 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET