Poniedziałek, 4 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Pogotowie ReporterskieRecydywista złapany na gorącym uczynku

 

Dzielnicowi zatrzymali 35-latka w czasie gdy dokonywał kradzieży z włamaniem. Okazało się, że działał na terenie gminy Zduńska Wola i Łask. Za popełnione czyny grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia dopuścił się w warunkach recydywy.

W czasie patrolowania miejscowości Gajewniki Kolonia, dzielnicowi zauważyli na jednej z posesji, że z zawiasów jest wyjęte lewe skrzydło bramy, a obok niego stoją dwie pralki typu „frania” oraz dwa piece typu „grzybek”. Policjanci zatrzymali radiowóz i podeszli do chodzącego po posesji mężczyzny. 35-latek, mieszkaniec gminy Lutomiersk pytany co tutaj robi, tłumaczył się nieskładnie, czym wzbudził u policjantów podejrzenie, że coś ma na sumieniu. Został zatrzymany. Okazało się, że zniszczył kłódki w budynku znajdującym się na posesji i wyniósł pralki, piece i kuchenkę elektryczną powodując straty wartości 400 zł. Chciał skradzione rzeczy donieść do samochodu, którym przyjechał i zaparkował niedaleko posesji. Wtedy teź wyszło na jaw, że 35-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został przewieziony do komendy. 

Podczas czynności z zatrzymanym, na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci potwierdzili, że dzień wcześniej czyli 7 czerwca 2022 roku, w miejscowości Laskowiec w gminie Zduńska Wola, usiłował on dokonać kradzieży z włamaniem. Przeciął siatkę budowlaną i wszedł do remontowanego domu oraz do budynku gospodarczego. Nic go nie zainteresowało, niczego nie ukradł, ale dokonał zniszczenia mienia wybijając szybę i niszcząc zabezpieczenia powodując straty wartości 850 złotych. 

Ponadto, pomiędzy 1 a 8 czerwca 2022 roku, w Borszewicach Kościelnych (gmina Łask), włamał się do budynków gospodarczych kradnąc narzędzia do prac rolniczych oraz znajdujące się tam metalowe przedmioty o łącznej wartości 2200 zł. 

35-latek za popełnione czyny odpowie przed sądem. Mężczyzna wcześniej za podobne przestępstwa odbywał już karę pozbawienia wolności, dlatego jego działanie określane jest jako recydywa. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. 

 

Źródło: policja łódzka

Skomentuj [ 3 ]
12:40, 19.06.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

haha @ 05:18, 20.06.2022r. IP: *.*.69.73

15 lat utrzymywac darmozjada z naszych podatków za kradziez wartosci 500 pln a przekrety pisowskie za grube miliony pławia sie w luksusach. Tego złodziejka do robót a pisdzielskie szambo do kicia!

Juljan @ 05:54, 20.06.2022r. IP: *.*.3.80

Po co mu uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi skoro chodził po podwórku?

Piotrek @ 16:53, 20.06.2022r. IP: *.*.138.107

Dobry chłopak był i mało pił;(

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze

Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET