Poniedziałek, 4 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Pogotowie ReporterskieZapraszamy na inaugurację sezonu letniego "Bezpieczne wakacje 2022"

 

Zbliżają się wakacje. Policja przeprowadza w tym czasie wiele działań, które mają na celu propagowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Rusza ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łodzi, organizuje piknik profilaktyczny -pn. „BEZPIECZNE WAKACJE 2022”. Event odbędzie się 21 czerwca 2022 roku na terenie obiektu rekreacyjnego „Arturówek”. O godz. 10:00, zapraszamy na niego grupy przedszkolne oraz szkolne (szkoły podstawowe).

Podczas pikniku policjanci, ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego woj. łódzkiego, operatorzy numeru alarmowego 112 oraz pracownicy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, będą propagować właściwe zachowania na akwenach, w tym zasady bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć i utonięć osób.

Przeprowadzą symulację akcji ratunkowej, w stosunku do osoby tonącej, wykorzystując przy tym sprzęt, który dysponują ww. służby, jak również pokażą w jaki sposób można podjąć akcję ratunkową samemu, bez posiadania profesjonalnego sprzętu ratowniczego.  
W czasie wydarzenia będzie można odwiedzać stanowiska poszczególnych służb, tj. policji, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi, Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi oraz Straży Miejskiej w Łodzi, na których będą odbywały się warsztaty i konkursy, w zakresie bezpieczeństwa i profilaktyki zagrożeń, na które szczególnie mocno narażone są dzieci i młodzież.

Policja zaprezentuje swoje najnowsze pojazdy oraz umundurowanie służbowe. Będzie można zasiąść za kierownicą motocykla, nieoznakowanego radiowozu Policji z videorejestratorem, jak również Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego, przy wykorzystaniu, którego policjanci na co dzień realizują czynności podczas wypadków drogowych. 

Uczestnicy wydarzenia będą mieli wyjątkową okazję do założenia narko – i alko- gogli, które symulują skutki używania narkotyków i alkoholu (dezorientacja, zaburzenia percepcji, zawroty głowy, brak koncentracji, zniekształcenia obrazu). Będzie można przymierzyć umundurowanie policjanta (hełm, tarcza, sprzęt pododdziałów zwartych), pełniącego służbę podczas zabezpieczenia imprez masowych, w tym meczy piłki nożnej. Policjanci będą malować dzieciom buzie.

Będziemy zachęcać do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie można zgłaszać m. in. informacje o zaobserwowanych tzw. „dzikich kąpieliskach”, miejscach niebezpiecznych na terenach wodnych czy przypadki utonięć.
Funkcjonariusze Straży Miejskiej z Łodzi zaprezentują swoje działania ze szczególnym uwzględnieniem pracy Eko- i Animal- Patrolu oraz profilaktyki społecznej. Na stoisku będzie można również zobaczyć patrol konny. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Łodzi miejscy będą mówić o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu oraz korzystaniu z akwenów, pokażą jak bronić się przed pogryzieniem przez psa.
Nasz Partner – Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w Łodzi, przygotował wyjątkowe aktywności sportowe – strzelanie z łuku, softball, strzelanie do bramki.
W czasie trwania pikniku będą odbywały się równolegle inne pokazy, tj.  szkolenia psów służbowych, pierwszej pomocy oraz taktyk i technik interwencji policyjnych.
W tym dniu, każdy uczestnik imprezy będzie miał okazję porozmawiać ze wszystkimi przedstawicielami służb mundurowych i ratowniczych, którzy będą opowiadać o swojej pracy i służbie.
Przewidziane są gry, zabawy oraz konkursy profilaktyczne, za które laureaci otrzymają nagrody oraz upominki.  
Całemu przedsięwzięciu będzie towarzyszył cel nadrzędny – edukacja
dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, tak aby wszystkie nasze pociechy, całe i zdrowe wróciły z wakacji do swoich domów, przedszkoli, szkół, … do nas.

 

Źródło: policja łódzka

Skomentuj [ 0 ]
16:00, 20.06.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET