Poniedziałek, 4 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Pogotowie ReporterskieTak rozpoczęliśmy lato w województwie łódzkim

(fot. Piotr Wajman/łódzkie.pl)
(fot. Piotr Wajman/łódzkie.pl)

 

Najpierw słońce, woda i wiatr we włosach, potem piknikowe atrakcje, a na deser Letnia Scena Disco z Zenkiem Martyniukiem i Shazzą w rolach głównych. Sporo działo się dzisiaj w porcie jachtowym Jeziorsko w Ostrowie Warckim. Tłumy mieszkańców Łódzkiego powitały lato.

- Dlaczego rozpoczynamy lato właśnie tutaj? Bo Jeziorsko wspaniale się rozwija – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. – Również dzięki środkom europejskim powstaje tutaj miejsce, które warto polecić wszystkim mieszkańcom naszego województwa. Spędzajmy aktywnie czas, nad wodą, na łonie natury. Przyjeżdżajcie tutaj, bo warto!

Impreza wystartowała już przed południem. W ramach GRAND PRIX ŻEGLARSKO-MOTOROWODNE O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO najpierw na wody Jeziorska wypłynęli samorządowcy. Chwilę później rozpoczęły się regaty dzieci i amatorskie wyścigi skuterów wodnych.

W tym samym czasie na lądzie trwał bieg z przeszkodami skierowany do całych rodzin, czyli Armagedon Ninja Show Jeziorsko Dzika Rodzinka. Zawody odbywały się na torze składającym się z konstrukcji technicznych i sprawnościowych. Rodziny startowały razem. Bieg był doskonałą formą zabawy i integracji, bez pomiaru czasu i klasyfikacji końcowej.

Był to dopiero początek atrakcji! W południe rozpoczął się Piknik Województwa Łódzkiego, a wraz z nim występy lokalnych artystów, konkursy, zabawy i oczywiście poczęstunek od Kół Gospodyń Wiejskich, a wśród nich jedyne w swoim rodzaju, bo polsko-ukraińskie. Tworzą je panie z miejscowości Byszewy z gminy Nowosolna i Ukrainki, które w województwie łódzkim znalazły drugi dom.

- Teoretycznie nasze Koło zostało zarejestrowane w 2020 r., ale kontynuujemy ponad 80-letnią tradycję naszych babć i prababć - mówi Regina Piątkowska, przewodnicząca Koła. - Po prostu jubileuszem poprzedniego Koła zakończyłyśmy pewien etap i pewną historię. Teraz dołączyły do nas dziewczyny z Ukrainy, które uciekły przed wojną, są to kobiety wielu talentów. Nasze spotkanie było możliwe dzięki Łódzkiemu Domowi Kultury.

Panie z Polsko-Ukraińskiego KGW przygotowały swoje popisowe dania, gospodynie z Ukrainy ugotowały barszcz ukraiński i pierogi ukraińskie (z ziemniakami i skwarkami), panie z gminy Nowosolna - żur skoszewski.

Po południu na scenie głównej pojawił się Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, który razem z posłem Pawłem Rychlikiem i radną Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorotą Więckowską, wręczał nagrody zwycięzcom wszystkich kategorii, którzy startowali w GRAND PRIX ŻEGLARSKO-MOTOROWODNE O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO. W regatach samorządowców drużyna województwa łódzkiego zajęła 2. miejsce na podium (wyprzedziła nas Gmina Rzeczyca). Marszałek nagrodził też panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Tym razem nie sposób było wybrać najpyszniejsze danie, wszystkie gospodynie zostały więc docenione.

Nasze pikniki to również doskonała okazja na spotkanie z podmiotami działającymi na terenie naszego województwa m.in. służbami mundurowymi, jednostkami samorządu terytorialnego czy z Łódzkim Domem Kultury.

Kiedy słońce zaczęło się chylić ku zachodowi, nad Jeziorskiem wybrzmiało… disco! 
Letnia Scena Disco to odpowiedź na tak wyczekiwane koncerty plenerowe, które wcześniej zostały wstrzymane w związku z epidemią. W tym roku na scenie zagościły gwiazdy muzyki disco polo z lat współczesnych oraz 80. i 90., które z pewnością uruchomiły wspomnienia z naszych lat młodości. Publiczność szalała przy piosenkach Zenka Martyniuka, Shazzy, Bogdana Borowskiego, Zespołu DEFIS, Miłego Pana, Macieja Smolińskkiego i Playboys.

 

Skomentuj [ 0 ]
17:10, 20.06.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET