Poniedziałek, 4 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Pogotowie ReporterskieWodzierady. Maj w Klubie Seniora w Kwiatkowicach

 

Bycie wśród ludzi i z ludźmi to marzenie wielu osób

„Jest taki dzień”, co barwnym pachnie majem,
„Jest taki dzień”, gdy wzruszenie przychodzi,
„Jest taki dzień”, kiedy na chwilę przystajesz....”

„JEST W MAJU TAKI DZIEŃ” 

Agnieszka Kowalczyk

W Klubie Seniora  ważne jest nie tylko wsparcie w codziennych czynnościach, ale także organizowanie czasu wolnego. Odpowiedni dobór zajęć może przyczynić się do poprawy sprawności fizycznej i intelektualnej, szeroko rozumianą aktywizację. W naszym Klubie Seniora uczestnicy realizują swoje pasje z młodości i budują wspaniałe, wyjątkowe przyjaźnie. Wspólne rozmowy, zajęcia i wycieczki fantastycznie podkreślają sens życia i nadają codzienności promieniującego koloru. Poznawać ciekawe miejsca jak i uczyć się możemy całe życie. A nawet powinniśmy, bez względu na wiek. Doskonałym przykładem i wzorem do naśladowania są wszyscy uczestnicy Klubu Seniora w Kwiatkowicach, który powstał w ramach realizowanego projektu „ Centrum Usług Środowiskowych w powiecie łaskim”.

W dniu 04.05.2022 uczestnicy Klubu Seniora w Kwiatkowicach udali się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Ogród liczący 76 lat, obejmuje obszar 67 ha ziemi, ma charakter parkowo-leśny, podzielony na działy tematyczne, przemysłowe oraz ogród japoński. Na kulistych rabatach można było zobaczyć przepiękne gatunki odmian różnobarwnych tulipanów, krzewów i drzew. Atrakcją byłą też 100-letnia drewniana chałupa z wyposażeniem w skansenie pochodząca z Ldzania k. Łasku, a wokół niej sad z tradycyjnymi odmianami jabłoni oraz nawiązujące do dawnych lat rustykalne ogródki warzywno-kwiatkowe. Mieliśmy przyjemność odprężyć się i nabrać mocy w kręgu kamieni usytuowanych na terenie ogrodu, które jak mówi legenda dodają sił witalnych i pozytywnej energii. Nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć i filmików z wyprawy.

W poniedziałek 9 maja 2022 r. miało miejsce niecodzienne wydarzenie – spotkanie z Meksykanami. Przyjechała do nas Rodzina pewnej sympatycznej Polki, która wyszła za mąż za Meksykanina i teraz gości w Polsce swoich teściów. Od pierwszej chwili zapanowała bardzo sympatyczna atmosfera. Goście i Gospodarze bardzo szybko się zintegrowali. Pani Paulina była jednocześnie tłumaczką, gdyż świetnie włada, obowiązującym w Meksyku, językiem hiszpańskim.

Prezentację Meksyku rozpoczęło wyświetlanie slajdów oraz filmików nt. najciekawszych miejsc w tym kraju, najpopularniejszych świąt, a także ich obchodów. I tak na przykład, ciekawostką dla nas Polaków był sposób obchodzenia Wszystkich Świętych, który jest tam dniem bardzo radosnym. Ludzie przebierają się, tańczą, robią ołtarzyki z potrawami. Wierzą bowiem, że przybywają wtedy do nich dusze ich bliskich zmarłych.

 

Animator kultury

Jadwiga Mróz

 

Skomentuj [ 0 ]
19:05, 21.06.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusjiNajnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET