Poniedziałek, 4 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Pogotowie ReporterskiePodsumowanie długiego weekendu Boże Ciało 2022

 

Policyjne działania „Boże Ciało 2022” dobiegły końca. Przez pięć ostatnich dni policjanci w białych czapkach aktywnie pracowali na drogach województwa łódzkiego dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mundurowi nie tylko kontrolowali czy uczestnicy ruchu drogowego poruszają się zgodnie z obowiązującymi przepisami, ale również brali udział w zabezpieczeniu licznych procesji Bożego Ciała.

Funkcjonariusze na motocyklach,  w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych   do późnego niedzielnego wieczora reagowali  na wszelkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, swoją uwagę skupiali również  na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego, wszystko po  to, by miniony weekend był bezpieczny.

W przeciągu ostatnich 5 dni policjanci z grupy SPEED przeprowadzili 465 kontroli pojazdów, ujawniając 504 wykroczenia w ruchu drogowym. Dla 404 kierujących kontrole drogowe zakończyły się ukaraniem mandatem karnym. Mundurowi za przekroczenie prędkości zatrzymali prawo jazdy 18 kierującym. Funkcjonariusze drogówki sprawdzali nie tylko  stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach,  kontrolowali również stan trzeźwości kierujących w tym przypadku wyeliminowali  z ruchu 125 nietrzeźwych kierujących. W tym czasie na drogach naszego  województwa doszło do 28  wypadków drogowych w których zginęły 3 osoby, a 34 zostały ranne, w analogicznym okresie roku ubiegłego odnotowaliśmy  45 wypadków, w których zginęło 6 osób, a 52 zostały ranne.

 

Źródło: KWP w Łodzi

 

Skomentuj [ 0 ]
17:05, 21.06.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET