Poniedziałek, 4 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Pogotowie ReporterskieNiskiePodatki – zmiany w prawie podatkowym od 1 lipca 2022 r.

 

Z początkiem lipca wejdą w życie nowe przepisy podatkowe w ramach programu „Niskie Podatki”. Ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw upraszcza i stabilizuje system podatkowy.

Najważniejsze zmiany to: obniżenie stawki PIT z 17 proc. do 12 proc., preferencyjne rozliczenie samotnych rodziców, likwidacja ulgi dla klasy średniej, możliwość powrotu rozliczenia poprzez skalę podatkową przez przedsiębiorców, którzy wybrali podatek liniowy lub ryczałt.

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przygotowała wiele możliwości uzyskania informacji o szczegółach zmian: osobiście, online i telefonicznie

Łódzka KAS zaprasza na spotkania informacyjne 28 czerwca w Izbie Administracji Skarbowej w Łodzi przy al. Kościuszki 83, o godzinie 9.00 lub 17.00.

Jedną z głównych zmian, jakie wprowadza ustawa, jest obniżka stosowanej w pierwszym przedziale skali progresywnej stawki z 17 proc. do 12 proc. W ustawie przywrócono także częściowe odliczenie składki zdrowotnej dla przedsiębiorców oraz możliwość powrotu do rozliczenia poprzez skalę podatkową przez przedsiębiorców, którzy wybrali podatek liniowy lub ryczałt. Znika także ulga dla klasy średniej, ale w rozliczeniu rocznym urząd skarbowy wybierze dla podatników korzystniejszą formę rozliczenia, uwzględniając tę ulgę lub zmienione od lipca zasady.

Ustawa zmienia zasady opodatkowania osób samotnie wychowujących dzieci. Rośnie limit zarobków, jakie może uzyskać dziecko bez utraty preferencji podatkowych przez rodziców aż do 16 061,28 zł w 2022 r. Ustawa poszerza również katalog dochodów dziecka, które nie podlegają doliczeniu do dochodów rodziców, o rentę rodzinną. 

„Jest to istotna zmiana podatkowa, która poprzedzona została konsultacjami z ekspertami, przedstawicielami biznesu czy organizacjami księgowych. Działa ona na korzyść podatnika, ponieważ stabilizuje system podatkowy i znacznie go upraszcza”. – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

„Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała cykl spotkań informacyjnych online a także możliwość uzyskania informacji telefonicznie łącząc się na Krajową Informację Skarbową. Jeśli ktoś ma życzenie spotkać się z nami osobiście, to eksperci czekają na Państwa w urzędach skarbowych po wcześniejszym umówieniu wizyty przez Internet, na podatki.gov.pl.

 Już dzisiaj zapraszam na wojewódzkie spotkania informacyjne, które odbędą się 28 czerwca, w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, przy al. Kościuszki 83, o godzinie 9.00 lub 17.00” – zaznaczył Andrzej Pasternak Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Łodzi

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa organizują także centralne webinary. Terminy spotkań zamieszczone są na stronie www.podatki.gov.pl/niskiepodatki

 

Skomentuj [ 4 ]
17:05, 22.06.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Szymon @ 17:43, 22.06.2022r. IP: *.*.71.44

Niskie podatki, polski wał, jak zwał tak zwał. Widać jak na dłoni kolejny wybieg rządu mający na celu ogłupiać społeczeństwo. Prawda jest taka że PiS nieustannie podnosi podatki istniejące z drobnymi wyjątkami i wprowadza wciąż nowe. Inflacja bije rekordy dzięki rządowi a nie Putinowi.

ASS @ 06:09, 23.06.2022r. IP: *.*.69.73

Jak pisowskie szambo mówi,że obniża podatki tzn. że je podnosi. A swoją droga na inflacji rząd niezle zarabia. Zresztą bankster pinokio wie jak rolować ludzi.

Stiw @ 05:03, 24.06.2022r. IP: *.*.46.182

Emeryci z wyższymi emeryturami będą nawet 500 zł do tyłu. Pracowali długo, zarabiali dobrze i latami odprowadzali wysokie składki więc na starość pis ich ukarał - będą łożyć na beneficjentów pomocy społecznej.

Andrzej @ 11:26, 25.06.2022r. IP: *.*.235.237

Do śmieciarzy powyżej. Jak to jest,że w Polsce mamy najtańsze paliwo w Europie?? Zasługa Tuska?

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET