Poniedziałek, 4 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Pogotowie ReporterskieKAS zablokowała ponad 1,7 mln zł na koncie nieuczciwej spółki i zatrzymała jej prezesa

 

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zablokowała na koncie nieuczciwej spółki ponad 1,7 mln zł. Zatrzymany mężczyzna jest podejrzany m.in. o posługiwanie się fałszywymi fakturami na ponad 10 mln zł oraz o przestępstwa skarbowe. 

KAS wykorzystała do analizy działalności i rozliczeń podejrzanej spółki System Teleinformatyczny Izby Rozliczeniowej (STIR), który służy do wymiany informacji elektronicznych pomiędzy instytucjami finansowymi a KAS.

Na koncie skontrolowanej firmy, która handluje częściami i akcesoriami samochodowymi, łódzka KAS zablokowała ponad 1,7 mln zł.  Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali prezesa zarządu spółki objętej blokadą. Przeszukali pomieszczenia i pojazdy przedsiębiorstwa w woj. małopolskim i opolskim. Zabezpieczyli dokumentację księgową i inne  dowody przestępstwa oraz prawie 27 tys. zł i 10 tys. euro. 

W Prokuraturze Rejonowej Kraków-Podgórze mężczyzna usłyszał m.in. zarzuty popełnienia tzw. zbrodni fakturowej oraz przestępstw skarbowych. Grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności.

STIR to  System Teleinformatyczny Izby Rozliczeniowej, dzięki któremu KAS sprawdza ryzyko wykorzystania sektora bankowego do wyłudzeń skarbowych, zwłaszcza w zakresie podatku VAT. 

 

st. asp. Beata Bińczyk

       Oficer prasowy

                                                                            Izba Administracji Skarbowej w Łodzi 

Skomentuj [ 0 ]
10:20, 22.06.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET