Poniedziałek, 4 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Pogotowie ReporterskieBezpieczne wakacje 2022

 

Podczas ubiegłorocznych wakacji tj. 25 czerwca do 31 sierpnia 2021 roku na drogach woj. łódzkiego doszło do 478 wypadków drogowych, w których rannych zostało 593 osoby. 31 z nich to wypadki śmiertelne, w których śmierć poniosły 33 osoby. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego odnotowaliśmy o 60 wypadków mniej. 

Spadek wypadków dotyczy zarówno ogólnej liczby takich zdarzeń, jak i ofiar śmiertelnych tj. o 6 i rannych o 40. Pomimo wielu apeli oraz prowadzonych działań profilaktycznych, podczas działań „Bezpieczne wakacje 2021” na drogach województwa łódzkiego zatrzymano 1313 kierujących. Podczas ubiegłorocznych wakacji w województwie łódzkim utonęło 10 osób. Zróbmy razem wszystko aby tegoroczne były bezpieczniejsze !

Podczas całego roku szkolnego odwiedzamy dzieci i młodzież wyczulając na różnego rodzaju zagrożenia oraz  ucząc bezpiecznych zachowań. Mamy nadzieję, że zaprocentuje to w okresie wakacyjnym.

W trakcie  pikniku zorganizowanego 21 czerwca 2022 roku  na terenie łódzkiego Arturówka policjanci, ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego woj. łódzkiego, operatorzy numeru alarmowego 112 oraz pracownicy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi,  propagowali właściwe zachowania na akwenach, w tym zasady bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć i utonięć osób.

Przeprowadzono symulację akcji ratunkowej, w stosunku do osoby tonącej, wykorzystując przy tym sprzęt, który dysponują ww. służby, jak również pokazano w jaki sposób można podjąć akcję ratunkową samemu, bez posiadania profesjonalnego sprzętu ratowniczego.  
W czasie wydarzenia  można było odwiedzać stanowiska poszczególnych służb, tj. policji, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi, Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi oraz Straży Miejskiej w Łodzi, na których odbywały się warsztaty i konkursy, w zakresie bezpieczeństwa i profilaktyki zagrożeń, na które szczególnie mocno narażone są dzieci i młodzież.

Policja zaprezentowała swoje najnowsze pojazdy oraz umundurowanie służbowe. Można było zasiąść za kierownicą motocykla, nieoznakowanego radiowozu Policji z videorejestratorem, jak również Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego, przy wykorzystaniu, którego policjanci na co dzień realizują czynności podczas wypadków drogowych.

Uczestnicy wydarzenia mieli wyjątkową okazję do założenia narko – i alko- gogli, które symulują skutki używania narkotyków i alkoholu (dezorientacja, zaburzenia percepcji, zawroty głowy, brak koncentracji, zniekształcenia obrazu). Można było przymierzyć umundurowanie policjanta (hełm, tarcza, sprzęt pododdziałów zwartych), pełniącego służbę podczas zabezpieczenia imprez masowych, w tym meczy piłki nożnej.

Zachęcaliśmy  do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie można zgłaszać m. in. informacje o zaobserwowanych tzw. „dzikich kąpieliskach”, miejscach niebezpiecznych na terenach wodnych czy przypadki utonięć.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej z Łodzi zaprezentowali swoje działania ze szczególnym uwzględnieniem pracy Eko- i Animal- Patrolu oraz profilaktyki społecznej. Na stoisku można było również zobaczyć patrol konny. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Łodzi mówili o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu oraz korzystaniu z akwenów, pokazali jak bronić się przed pogryzieniem przez psa.

Nasz Partner – Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w Łodzi, przygotował wyjątkowe aktywności sportowe – strzelanie z łuku, softball, strzelanie do bramki.
W czasie trwania pikniku odbywały się równolegle inne pokazy, tj.  szkolenia psów służbowych, pierwszej pomocy oraz taktyk i technik interwencji policyjnych.
W tym dniu, każdy uczestnik imprezy  miał okazję porozmawiać ze wszystkimi przedstawicielami służb mundurowych i ratowniczych, którzy będą opowiadać o swojej pracy i służbie.

Przewidziano gry, zabawy oraz konkursy profilaktyczne, za które laureaci otrzymali nagrody oraz upominki.  

Cel nadrzędny – edukacja dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, tak aby wszystkie nasze pociechy, całe i zdrowe wróciły z wakacji do swoich domów, przedszkoli, szkół, … do nas.

 

Przypominamy tez o punktach kontroli autobusów TUTAJ 

Oraz o możliwości sprawdzeń za pośrednictwem strony TUTAJ 

Skomentuj [ 0 ]
15:55, 22.06.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET