Środa, 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Pogotowie Reporterskie

Łask. Zdaniem burmistrza

 

8. Festiwal Róż za nami. Impreza ta była pod wieloma względami wyjątkowa. Dość wspomnieć, że ze względu na pandemię w minionych latach ograniczaliśmy się do organizacji kiermaszu róż. Koncertowały uznane zespoły. Najważniejsze jednak było to, iż nowej róży wyhodowanej przez pana Mateusza Sobieszka z okazji 600-lecia uzyskania praw miejskich przez Łask, nadano imię „Dama Łasku” - imię wybrane w sondzie internetowej przez mieszkańców.

OCENY FESTIWALU

W książce Modowy Portret Teresy Kopias na stronie 146 Andrzej Sznajder ocenił: Pisząc rozdział dotyczący różnych, często społecznych inicjatyw Teresy Kopias i jej Domu Mody, należy opowiedzieć o wspaniałej regionalnej imprezie, jaką jest łaski Festiwal Róż, organizowany od lat w lipcu, miesiącu w którym są w pełnym rozkwicie. Ambasadorką tej imprezy jest Grażyna Błęcka-Kolska, przyjaciółka Teresy. Na te uroczystości składają się różne formy aktywności mieszkańców grodu nad
Grabią. Są więc naukowe konferencje, prezentacje najciekawszych różanych okazów w wykonaniu miejscowych plantatorów /.../atrakcyjne konkursy na różane stylizacje.

Z kolei w ogólnopolskim tygodniku „100 rad”, nr 26, str. 2, napisano m.in. Niezwykłe Święto 2 – 3 lipca Festiwal róż w Łasku. Tegoroczny, już 8. Festiwal Róż zbiega się z obchodami 600-lecia nadania Łaskowi praw miejskich przez Władysława Jagiełłę. Obchody będą wyjątkowe! To dobry pretekst do wycieczki, szczególnie dla tych, którzy kochają kwiaty.

Także ogólnopolska, poczytna „Angora” w nr 29, na str. 32 opisuje: Łask zapachniał różami /.../. Było pięknie, kolorowo i pachnąco.

Festiwal Róż organizujemy, aby pokazać piękno ziemi łaskiej ukwieconej milionami krzaczków róż o różnych barwach. Chcemy jednakże pokazać również ciężką pracę i ogromny wysiłek zarówno producentów róż, jak i wszystkich, którzy różami się zajmują. Należy także podkreślić, że współorganizatorami festiwalu są: gmina Łask i Stowarzyszenie Miłośników Łaskiej Róży na czele z panią prezes Janiną Kielanowicz-Marciniak. Pani prezes odpowiada za sprawy merytoryczne Festiwalu, natomiast gm. Łask - za część finansową i organizacyjną. Bardzo dziękuję panu Andrzejowi Furmanowi, przedsiębiorcy z Pabianic, za wspaniały koncert Big Bandu „Fabryka Wełny” z Pabianic. Podsumowując Festiwal nie sposób nie wspomnieć o zaangażowaniu pana Bogdana Papugi w „ściągnięcie” dziesiątków pięknych powozów i zaprzęgów oraz w organizację ich parady i prezentacji. Dziękuję mieszkańcom za liczny udział, a przede wszystkim za znakomitą frekwencję w czasie otwarcia 8. Festiwalu Róż i powitania gości, dzięki czemu unikamy dość powszechnego zjawiska, kiedy goście honorowi witają się wzajemnie.

Na koniec bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i zaangażowaniem przyczynili się do organizacji 8. Festiwalu Róż.

KANDYDACI NA BURMISTRZA

Odwiedziły mnie przedszkolaki. Były wspólne fotografie. Także zdjęcia indywidualne na fotelu burmistrza z podpisywaniem dokumentów. Pytania i odpowiedzi. Pierwsze pytanie utwierdziło mnie w podjętej decyzji, a brzmiało ono: czy ma pan wnuki? Dzieci z przedszkola nr 6 przyniosły w prezencie album własnych prac z napisem na pierwszej stronie: Jesteśmy z Batorego – przedszkola bardzo znanego. Z wizytą dziś u pana burmistrza gościmy, a w ramach podziękowań za zaproszenie prezent przynosimy. Łask to piękna okolica wszystkich przyjezdnych zachwyca i my przedszkolacy miasto swe kochamy i piękne krajobrazy w tej książce przedstawiamy. Najwięcej - bo 6 rysunków jest z Pomnikiem Niepodległości, 3 - z samolotem, po 2 - z parkiem, kościołem i fontannami, a także pojedyncze rysunki o innej tematyce. Drogie i kochane dzieciaczki, dziękuję bardzo Wam, że miasto swe kochacie, że doceniłyście wyjątkowość Pomnika Niepodległości, że chciało się Wam wykonać tak piękny prezent dla mnie. Album ten zachowuję na jakiś czas, a później przekażę go do muzeum.

Gdy czekaliśmy na przyjazd powozów w trakcie Festiwalu Róż, podszedł do mnie Olek – 9-latek i powiedział mniej więcej tak: – Nie spodziewałem się, że spotkam pana, cieszę się. Chłopcu wręczyłem znaczek w klapę z napisem Łask i zaprosiłem do Urzędu.

Cóż, dzieci nie kłamią.

ABSOLUTORIUM 2021

Rada Miejska w Łasku w dniu 22.06 br. oceniła moją pracę jako burmistrza Łasku za rok ubiegły. Bardzo dziękuję wszystkim Radnym za jednogłośne udzielenie mi wotum zaufania i absolutorium za 2021 r. Dziękuję członkom Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Gospodarki, Finansów i Budżetu. Wyrazy podziękowania za wysiłek i dobrą pracę, które zaowocowały tak jednomyślną oceną działań burmistrza w 2021 r., kieruję do kierowników jednostek gminnych oraz pracowników Urzędu.

 

11 lipca 2022 r .
Gabriel Szkudlarek

 

Skomentuj [ 8 ]
16:45, 01.08.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

jpk @ 04:00, 04.08.2022r. IP: *.*.211.2

szkoda, że dzieci nie zapytały czemu będąc na Vendo Park muszą iść siku(i nie tylko) w pobliskie krzaki bo nie ma żadnej Toyki, i to interesuje łaskowian, w inaczej będą sikać na te róże bo nie nie będzie gdzie

tak se myśle @ 08:16, 04.08.2022r. IP: *.*.34.167

Nazywanie Łasku "grodem nad Grabią" obecnie jest gruuubą przesadą. Rzeka przepływa gdzieś na obrzeżach miasta, na dalekich peryferiach, miasto jest odwrócone tyłem do rzeki, niemal jej nie widzi a to co ostatnio stało się "Pod bykiem" dobitnie pokazuje, że ostatnie związki miasta z rzeką ostatecznie zostały zerwane.

Do tak se myślę @ 09:27, 04.08.2022r. IP: *.*.169.60

A żeby było nazywane grodem nad Grabią rzeka musi przepływać przez plac 11 Listopada???

jes,cze raz dla mniej pojętnych @ 13:31, 04.08.2022r. IP: *.*.34.167

...miasto jest odwrócone tyłem do rzeki, niemal jej nie widzi a to co ostatnio stało się "Pod bykiem" dobitnie pokazuje, że ostatnie związki miasta z rzeką ostatecznie zostały zerwane.

kacper @ 16:01, 04.08.2022r. IP: *.*.59.166

Straszne trzeba mieć kompleksy, żeby tak ciągle się samo wychwalać.

do jpk @ 21:50, 04.08.2022r. IP: *.*.208.151

Nie wiem czemu brak toalet na Vendo Park pytasz burmistrza ? Przecież pozwolenie na budowę wydawały służby starosty i to starostwo ewentualnie powinno zadbać o spełnienie takiego warunku.

jpk @ 04:16, 05.08.2022r. IP: *.*.211.2

jak cię natrze, to mam to gdzieś w czyjej gestii to leży, wiem natomiast, że się zes..rasz w gacie bo nie ma kibla

Sławek @ 08:36, 05.08.2022r. IP: *.*.213.45

Nie ma kibla w maku?

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET