Środa, 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Pogotowie Reporterskie

Mimo pandemii to był dobry rok dla TPZŁ

 

Podczas dorocznego zebrania sprawozdawczego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łaskiej, które odbyło się w tutejszym muzeum, podsumowano działalność w 2021 roku i ustalono program działania w 2022 roku. 

Spotkanie prowadził Bogdan Lisiecki. Jak wynikało ze sprawozdania za miniony rok zaprezentowanego przez prezesa Towarzystwa Sławomira Tralewskiego, mimo okresu pandemii koronawirusa i licznych ograniczeń z nią związanych, udało się zrealizować bogaty i różnorodny program, łącznie z szóstą z kolei kwestą na łaskim cmentarzu, zorganizowaną na rzecz ratowania zabytków nekropolii (prawie 13,5 tys. zł). Warto też wspomnieć o projekcie grantowym „Łaskie nuty”, „Łaskim spacerze fotograficznym” i książce „Dwory, dworki oraz inne historyczne miejsca Łasku i okolic”. – Tak dobrego roku jak 2021 nie mieliśmy jeszcze, w czym pomogły instytucje i organizacje - stwierdził prezes S. Tralewski.

Rzeczywiście w minionym roku TPZŁ pozyskało sporo pieniędzy na działalność merytoryczną (15 działań), tradycyjnie Towarzystwo wsparł także łaski samorząd. Łącznie przychody wyniosły ponad 56 tys. zł. Towarzystwo liczy 37 członków.

Jaki będzie 2022 rok? Z pewnością jeszcze bardziej owocny. Będą m.in. warsztaty linorytnicze w ŁDK pod kier. Aleksego Nowaka, spotkania z ciekawymi ludźmi, wydana zostanie książka, poświęcona właścicielom i zarządcom Łasku, planowana jest kolejna kwesta na cmentarzu i odnowienie starego nagrobka, Towarzystwo tradycyjnie sponsorować będzie konserwację starych dokumentów ze zbiorów Muzeum Historii Łasku.

Podczas dyskusji zastanawiano się m.in. nad tym, jak powiększyć szeregi członków Towarzystwa, pozyskując szczególnie młodych ludzi.

 

Źródło: Panorama Łaska

Skomentuj [ 0 ]
17:50, 01.08.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET