Środa, 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Pogotowie Reporterskie

Z "CARITAS" na codzienne zakupy

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziejowicach nawiązał współpracę z „Caritas Polska”, tym samym po raz pierwszy bierze udział w Programie „Na codzienne zakupy”. To już V edycja tego projektu.

„Na codzienne zakupy” to inicjatywa „Caritas Polska”, program, który jest realizowany w partnerstwie z Fundacją Biedronki, w okresie od 1 kwietnia 2022 r. do 31 stycznia 2023 r. Ma na celu udzielenie nieodpłatnej pomocy osobom starszym zagrożonym ubóstwem, niedożywieniem lub wykluczeniem społecznym i przeciwdziałanie samotności seniorów. Osoba biorąca udział w Programie otrzymuje kartę przedpłaconą, umożliwiającą zapłatę za zakupy produktów dostępnych w sieci sklepów „Biedronka” oraz zostaje objęta indywidualnym wsparciem wolontariusza.

Łączna wartość darowizny przekazanej uczestnikowi w ramach Programu nie przekroczy kwoty 1.600 zł. Wolontariuszami zostali pracownicy sędziejowickiego GOPS, którzy wyszukali osób najpilniej potrzebujących wsparcia czy pomocy w zrealizowaniu zakupów. Chętnych do wzięcia udziału w programie jest sporo, ale ilość kart jest ograniczona, „Caritas Polska” przekazał mieszkańcom parafii Sędziejowice na terenie gminy Sędziejowice 10 kart.

Dzięki programowi „Na codzienne zakupy” można zakupić: artykuły spożywcze, tj. nabiał, mięso, owoce, warzywa, cukier, mąkę, a także kosmetyki do codziennej pielęgnacji, wykluczone są tekstylia, artykuły przemysłowe, alkohol i papierosy.

 

Źródło: Panorama Łaska

Skomentuj [ 0 ]
08:20, 02.08.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET