Środa, 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Pogotowie Reporterskie

Łask oddał cześć powstańcom Warszawy (zdjęcia)

1 sierpnia, punktualnie o 17.00, w godzinie "W" Łask oddał cześć bohaterskim powstańcom Warszawy. Mieszkańcy zebrani na pl. Szarych Szeregów złożyli hołd wszystkim tym, którzy 78. lat temu ruszyli do walki o wolną Ojczyznę i nie wahali się oddać za nią życia. Uroczystość w dzielnicy Kolumna rozpoczęła się odegraniem hymnu państwowego przez Łaską Orkiestrę Dętą i podniesieniem flagi na maszt.

W imieniu Burmistrza Łasku głos zabrała Sekretarz Gminy Łask Beata Mielczarek, a po niej reprezentująca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łasku Radna Monika Mrowińska. Tragiczne losy powstańców wspominali w swoich przemówieniach także Posłowie na Sejm RP - Agnieszka Hanajczyk, Tadeusz Woźniak oraz w imieniu Posła Dariusza Jońskiego Sylwester Florczak. Modlitwę w intencji poległych w walce o wolną i niepodległą Polskę odmówi Proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kolumnie - ks. kanonik Jacek Kubis. Następnie przybyłe na uroczystość delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem harcerzy. Na zakończenie mieszkańcy wysłuchali części artystycznej w wykonaniu Karoliny Jelińskiej - solistki grupy wokalnej Spółka z o.o. Łaskiego Domu Kultury.

Po uroczystości na mieszkańców czekał piknik rodzinny. Atrakcje dla najmłodszych przygotował m.in. Łaski Dom Kultury, harcerze i biblioteka publiczna. Dzieciom wiele radości sprawiło malowanie buzi, puszczanie baniek mydlanych, urocze alpaki i oczywiście zabawy przy fontannie. Pod dachem targowiska czekały stoiska z rękodziełem, książkami, wystawa starych fotografii i pyszności przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Sięganowianki”.

 

Zobacz zdjęcia:

Łask oddał cześć powstańcom Warszawy 

 

Skomentuj [ 0 ]
16:15, 02.08.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET