Środa, 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Pogotowie Reporterskie

Wujek Damian przejdzie 500 km w milczeniu. Niezwykła wędrówka w szczytnym celu

Damian Szymański, koordynator wolontariatu w fundacji Dom w Łodzi, jest w trakcie niezwykłej wędrówki. Będzie milczał przez 500 km, aby zwrócić uwagę na te osoby, które potrzebują alternatywnych form komunikacji. Julianka i Bartuś nie mogą mówić o swoich potrzebach i pragnieniach. To podopieczni fundacji Dom w Łodzi, którzy komunikują się ze światem zewnętrznym poprzez specjalny system znaków i obrazków. Jednak mogą przekazać swoje myśli w inny sposób. Już od dwóch lat komunikują się alternatywnie. Dzięki temu mają szansę, by otworzyć się na świat.

Aby zapewnić dzieciom w łódzkim Domu Dziecka dostęp do komunikacji alternatywnej potrzebne jest 40 tysięcy złotych na rok. W celu zebrania środków, pracownik fundacji, Damian Szymański ruszył w milczeniu w 500 km trasę. A na portalu Pomagam.pl ruszyła zbiórka internetowa: https://pomagam.pl/wkw6g7

Damian podczas swojej wyprawy promuje zarówno zbiórkę środków jak i alternatywne sposoby komunikacji. Tak jak obiecał, przez całą trasę milczy, ale musi w jakiś sposób porozumiewać się z ludźmi. Używa piktogramów, mowy ciała a czasem posiłkuje się telefonem. 

Trasa zaczęła się w Ustroniu, prowadzi przez Główny Szlak Beskidzki do Bieszczad. Damian ruszył 23 lipca. Obecnie minął Krościenko i dalej zmierza w kierunku Włochatego w Bieszczadach. O postępach informuje na swoim instagramowym profilu: @zrealizowany oraz na stronie FB fundacji: https://www.facebook.com/domwlodzi

 

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/wkw6g7

 


Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania. 

 


 

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl. 

Skomentuj [ 0 ]
08:15, 03.08.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET