Środa, 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Pogotowie Reporterskie

KAS przejęła ponad pół miliona sztuk nielegalnych papierosów i tytoń do palenia

536.620 szt. papierosów i 80 kg tytoniu bez akcyzy zabezpieczyli funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Służba Celno-Skarbowa znalazła kontrabandę w samochodzie zatrzymanym do kontroli na S8 w okolicach Łodzi, na terenie woj. mazowieckiego i w przesyłkach kurierskich.

 

W trakcie działań rozpoczętych od kontroli samochodu dostawczego na S8, KAS  zabezpieczyła  wyroby akcyzowe o rynkowej wartości niemal 0,5 mln zł. 
W aucie zatrzymanym przez patrol łódzkiej Służby Celno-Skarbowej przewożono 23920 paczek papierosów bez akcyzy. Kierowca i pasażer samochodu próbowali uniknąć odpowiedzialności za transport kontrabandy, tłumacząc się brakiem wiedzy o zawartości przewożonych pudeł.
Na terenie woj. mazowieckiego, w pomieszczeniach i w kolejnych samochodach, przeszukanych w związku ze sprawą, KAS znalazła 911 paczek papierosów, 15 i pół kg tytoniu do palenia oraz odpady tytoniowe. 

Funkcjonariusze łódzkiej KAS kontrolowali również przesyłki w jednej z podłódzkich firm kurierskich. Wraz z Aresem, psem służbowym szkolonym do wykrywania wyrobów tytoniowych, wytypowali do szczegółowej rewizji 16 przesyłek kurierskich. Znaleźli w nich 2000 paczek  papierosów i 64,5 kilograma tytoniu bez akcyzy, o rynkowej wartości ponad 77 tys. zł. 

Straty podatkowe, jakich uniknął budżet państwa dzięki działaniom łódzkiej KAS, szacuje się na ponad 600 tys. zł. 

 

 

st. asp. Beata Bińczyk
Oficer prasowy
                                                                            Izba Administracji Skarbowej w Łodzi 

Skomentuj [ 0 ]
10:10, 04.08.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET