Środa, 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Pogotowie Reporterskie

Łask. Gmina z grantem na projekt „Asystent ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – pilotaż”

Gmina Łask pozyskała grant na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Asystent ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – pilotaż”. W projekcie biorą udział trzy szkoły z terenu naszej gminy: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łasku, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Ignacego Paderewskiego w Łasku-Kolumnie.

Pozyskane środki finansowe pozwolą na zatrudnienie 6 Asystentów ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, po 2 w każdej ze szkół, przez okres 10 miesięcy. Asystenci swoim wsparciem obejmą po 1 dziecku, a do ich zadań należeć będzie m.in. wsparcie dziecka/ucznia podczas zajęć w celu zwiększania jego aktywności, pomoc w przemieszczaniu się i transporcie,  pomoc w korzystaniu z materiałów i pomocy dydaktycznych, wsparcie w uzyskaniu jak największej samodzielności w przedszkolu i szkole, wsparcie w rozwiązywaniu problemów związanych z codziennym funkcjonowaniem dziecka/ucznia w sytuacjach edukacyjno-wychowawczo - opiekuńczych, współpraca z rodziną, nauczycielami i wychowawcami oraz specjalistami, w przedszkolu/szkole, pracownikami administracji i obsługi przedszkola/szkoły, pielęgniarką, innymi osobami, stosownie do potrzeb, w tym w zakresie przygotowania potrzebnego sprzętu i pomocy dydaktycznych dla dziecka/ucznia.

Celem projektu jest poprawa dostępności usług edukacyjnych dla ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z niepełnosprawnościami, który doświadcza ograniczeń w samodzielnym funkcjonowaniu na terenie szkoły.

Okres realizacji projektu 01.08.2022 roku do 31.05.2023 roku.

Projekt realizowany jest przez Fundację Edukacyjną ODiTK w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Sztuka Włączania”, Fundacją Fundusz Współpracy oraz Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach  Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa II „Efektywne polityki publiczne na rynku pracy, gospodarki i edukacji Działanie 2.10 „Wysoka jakość systemu oświaty”.

Skomentuj [ 0 ]
09:35, 05.08.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET