Środa, 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Pogotowie Reporterskie

Przed wyjazdem zabezpiecz mieszkanie!

Okres wakacyjny sprzyja przestępczej aktywności, dlatego łascy policjanci przypominają, aby przed wyjazdem na urlop zabezpieczyć swoje mieszkania przed włamywaczami! Sezon urlopowy w pełni, zatem nie zapominajmy o bezpieczeństwie! Zanim wyjedziemy z domu zadbajmy o to, by po powrocie z urlopu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Pomyślmy o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest jednak życzliwy sąsiad.

Pamiętajmy o kilku zasadach bezpieczeństwa:

- Pamiętajmy, żeby za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu zamykać drzwi i okna (również te piwniczne i dachowe) oraz włączyć alarm. Przed dłuższym wyjazdem warto także zakręcić zawory doprowadzające wodę i gaz. Pamiętajmy także o zabezpieczeniu garażu i pomieszczeń gospodarczych.


- Planując urlop rozważmy zdeponowanie w banku posiadanej gotówki, kosztowności i innych przedmiotów wartościowych. Stamtąd na pewno je odbierzemy. Bezpieczne będą czekały na nasz powrót.


- Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Choć zabezpieczenie może być kosztowne, zainwestujmy w rolety antywłamaniowe, atestowane zamki, alarm połączony z monitoringiem, czujniki ruchu i dobre oświetlenie terenu. Dobrym rozwiązaniem są programatory czasowe, dzięki którym w różnych porach dnia w mieszkaniu zapala się światło, co stwarza pozory obecności domowników. Pamiętajmy, że złodziej, typując dom do włamania, wybierze ten z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania.


- Miejmy też na uwadze, że media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja. Zdjęcia z wakacji zamieszczajmy dopiero po powrocie.


- Przed wyjazdem na urlop poprośmy sąsiada lub inną zaufaną osobę o to, żeby podczas naszej nieobecności zaopiekowała się domem/mieszkaniem, zebrała ze skrzynki pocztowej przychodzącą korespondencję i ulotki. Zapełniona skrzynka pocztowa może być sygnałem dla złodzieja,  że nikogo nie ma w domu. Nigdy nie zostawiajmy kluczy w umówionym miejscu np. pod wycieraczką czy doniczką.


- Zwracajmy też uwagę na obce osoby kręcące się podejrzanie wokół posesji czy na klatkach schodowych i wygląd tych osób. Zwracajmy też uwagę na obce pojazdy. Warto zapamiętać kolor, markę pojazdu czy też numery rejestracyjne auta. W sytuacji zagrożenia powiadamiajmy Policję!

asp. sztab. Katarzyna Staśkowska

Skomentuj [ 4 ]
11:35, 05.08.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Mieszkaniec @ 21:06, 05.08.2022r. IP: *

Zabezpiecz mieszkanie bo na policję nie ma co liczyć. Jeśli jakimś cudem policja złapie złodzieja to i tak nic mu nie zrobią. Złodzieje śmieją się w twarz i kradną dalej.

Tępak @ 00:04, 06.08.2022r. IP: *

Mieszkaniec Ty liczysz na to, że Ci chaty będą pilnować? Człowieku od x czasu na gościnne występki przyjeżdżają dobre ekipy z innych części Polski więc co Ty myślisz, że są to pierwsi lepsi, którzy nie znają się na swym fachu? Milicja ma tyle nieskutecznych narzędzi aby nie mieć możliwości rozwiązać sprawę. Tylko bandyci szastają kasa i mają mega adwokatów.
Najgorsza jest w tym wszystkim społeczna znieczulica niestety.

Grz @ 00:23, 06.08.2022r. IP: *.*.15.158

Najlepiej zostawić włączone ze 2 kamerki, takie z lydla albo biedry i uruchomić aplikacje na telefonie i jak się pojawi ruch w mieszkaniu...

***** *** @ 17:06, 08.08.2022r. IP: *.*.44.250

CZASEM TE Z BIEDRY SA LEPSZE NIZ TE ,,renomowane,,

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET