Poniedziałek, 3 października 2022 r., imieniny Teresy, Józefy, Heliodora

Pogotowie Reporterskie

Inwestycje towarzyszące w zakresie CPK

Wojewoda Łódzki rozpoczął działania zapewniające sprawną budowę kolei dużych prędkości w województwie łódzkim. Na wniosek Spółki Centralny Port Komunikacyjny, prowadzi postępowania administracyjne, w celu zatwierdzenie wybranego przez Inwestora przebiegu tunelu dalekobieżnego, stanowiącego część nowo projektowanej linii kolejowej nr 85 na odcinku Warszawa – Łódź.

Tunel o długości ok. 4,6 km projektowany jest od Dworca Łódź Fabryczna do posterunku odgałęźnego Retkinia w okolicy ul. Plocka.

Obecnie w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi trwa postępowanie ustalające lokalizację nowej linii kolejowej dla 3 części: 

·        komory Retkinia w okolicy ul. Obywatelskiej

·        komory Fabryczna w rejonie ul Kilińskiego i Traugutta

·        podziemnego tunelu łączącego obie komory

Procedura ustalenia lokalizacji komory Retkinia rozpoczęła się w lipcu br. Kolejne 2 postępowania zostaną wszczęte w najbliższym czasie.

Ustalenie lokalizacji obu komór i tunelu podziemnego stanowi pierwszy etap na drodze do budowy kolei dużych prędkości. Kolejnym będzie przygotowanie przez Inwestora dokumentacji projektowej, zawierające szczegółowe rozwiązania techniczne, na podstawie której Wojewoda Łódzki wyda pozwolenie na budowę dla inwestycji.

Budowa linii kolejowych dużych prędkości między Warszawą, CPK i Łodzią umożliwi przejazd pociągom z prędkością do 250 km/h. W przyszłości prędkość tę będzie można zwiększyć do 350 km/h.                                                                            Dzięki tej inwestycji pasażerowie dojadą z Łodzi do Portu Solidarność w ok. pół godziny. Z Warszawy do Łodzi dojedziemy w ok. 45 minut, czyli prawie dwa razy szybciej niż obecnie!                                                                              Inwestycje kolejowe CPK spowodują zdecydowany wzrost atrakcyjności inwestycyjnej Łodzi oraz całego regionu. Mieszkańcy zyskają możliwość szybkiego                                                         i wygodnego dojazdu do większości miast w Polsce.

 

Skomentuj [ 2 ]
14:25, 06.08.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

jeb..c P..S @ 21:14, 07.08.2022r. IP: *.*.255.23

CPK to wyraz PiSowskiej megalomanii. Wysiedlą ludzi, wywalą miliardy na tory, które zarosną trawą. Żadnego PiSowca nie żałuję, a w moim sołectwie PiS miał 73%. Niech go wykupią i przesiedlą do lasu, szkoda mi normalnych ludzi, którym zmarnują życie. Czopek Horała mówi, że wypacą 140% wartości nieruchomości. A kto to wyceni!? I Co z tego? Mam dom z działką na trasie CPK. Dom po mamie, dziaka 3000m2, Wartoość minimum 300.000zł. Horała wypaci mi 420.000zł. I co?? Mam sobie kupić mieszkanie w Łasku od dewelopera? Mieszkalnie 400.000 + wykończnie. Ludzie! Okradają nas. Wkótce się sprzeciwimy. Zablokujemy drogi. Podziękujecie Kaczyskiemu za to, że będziecie stać w korkach!

***** *** @ 17:04, 08.08.2022r. IP: *.*.44.250

dopóki to pisowskie szambo bedzie u władzy to tylko kasa dla swoich. PONOC PRZYJELI PO TUSKU RUINĘ. TO TERAZ NAM ZOSTAWIĄ FUNDAMENTY TE PRZYGŁUPY ROZDAJACE MOJE PODATKI NA TWORZENIE INFLACJI.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET