Poniedziałek, 3 października 2022 r., imieniny Teresy, Józefy, Heliodora

Pogotowie Reporterskie

Łódzkie na plus (video)

Łódzkie sprzyja mamom i imprezuje

Dobra wiadomość dla przyszłych mam. Nowoczesny sprzęt do badania i leczenia kobiet trafi do szpitala im. Madurowicza w Łodzi. Będą to m.in. nowy ultrasonograf, laparoskopy i histeroskopy czyli urządzenia do badania ginekologicznego z wykorzystaniem mikrokamerki.

Aparatura trafi na oddziały ginekologiczno-położnicze Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Pirogowa w Łodzi, którego częścią jest Ośrodek Szpitalny im. Madurowicza. Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński podpisał w umowę z dyrektorem szpitala Romanem Bocianem dotyczącą przekazania na ten cel 2,7 miliona złotych. Sygnatariuszom towarzyszył Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, który już zapowiedział, że na najbliższej sesji Sejmiku WŁ złoży wniosek o uzupełnienie tej kwoty o kolejne 300 tys. zł z budżetu województwa.

Razem z wcześniej przekazanymi pieniędzmi z budżetu województwa szpital im. Pirogowa będzie mógł realizować przedsięwzięcia za ponad 14 mln zł. Część inwestycji już jest w toku: modernizowane i wyposażane w sprzęt są dwie sale operacyjne, sala pooperacyjna, wybudowane zostaną dwie duże windy.

Studenci - sportowcy rywalizowali we Łódzkiem

Łódzkie pożegnało uczestników Europejskich Igrzysk Akademickich Łódź 2022. To było 16 dni sportowej walki i wielkich emocji. Igrzyska rozgrywane były w 20 dyscyplinach, na 20 arenach. Sportowcy - kilka tysięcy zawodników z ponad czterdziestu krajów Europy - rywalizowali między innymi w siatkówce, koszykówce, piłce nożnej, tenisie, pływaniu, wspinaczce.

- Serdecznie dziękuję, że jako sportowcy-akademicy odwiedziliście nasz regon, bo  wypełniliście go radością i śpiewem. Szczególnie dziękuję reprezentacji Ukrainy. To wy, nasi młodzi przyjaciele, dumnie nieśliście błękitno-żółtą flagę, budziliście sympatię i byliście tą częścią sportowej rodziny, która pozwoliła pokazać, że solidarność środowiska akademickiego i sportowego jest z wami - mówił wicemarszałek Zbigniew Ziemba podczas ceremonii zamknięcia igrzysk w hali Sport Arena w Łodzi.

Zapraszamy na dożynki

A już 21 sierpnia Dożynki Województwa Łódzkiego w Radomsku. W Parku Solidarności wystąpią m.in. grupa Turnioki, Dawid Kwiatkowski, Feel i Ray Wilson, ale atrakcji będzie dużo więcej. Zapraszamy!

 

Materiał filmowy

 

Artykuł sponsorowany

 

Skomentuj [ 3 ]
08:30, 08.08.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Jan @ 10:51, 08.08.2022r. IP: *.*.15.158

Podwyżki rzędu 200, 300% w ciągu 2, 3 czy 4 lat są katastrofalne dla gospodarki, rujnujące stan każdego kraju, natomiast w Polsce takie podwyżki nastąpiły w ciągu kilku miesięcy czy wręcz kilku tygodni a rząd, rząd Polski... pojechał na wakacje.

Piotr. @ 19:27, 08.08.2022r. IP: *

Mylisz się Janie. Morawiecki pojechał po wytyczne. Wytyczne jak dalej rujnować nasz kraj. Spotkał się ponownie z Johnnym Danielsem. Kim on jest że spotykają się z nim polscy politycy?

Ni @ 13:06, 10.08.2022r. IP: *.*.168.177

Kraj w ruinie, Bagno zrobione przez pis a oni kasę przeznaczają na zabawy ,rozwalanie Polski, żeby ludzi kupić, żeby nie widzieli że za chwilę nie zmarznie 50 ludzi w roku w czasie zimy tylko setki, tak ta władza doprowadziła do ruiny finanse Polski, jak najszybciej odejdźcie bo czym będziecie dłużej tym będziecie dłużej siedzieć za kratami

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET