Poniedziałek, 3 października 2022 r., imieniny Teresy, Józefy, Heliodora

Pogotowie Reporterskie

ZUS. Dni Osób z Niepełnosprawnością w ZUS w Zduńskiej Woli

 

Niepełnosprawność często kojarzona jest z niezdolnością do pracy. Dlatego osoby z niepełnosprawnością mogą czuć się pomijane lub wykluczone z życia społecznego. W rzeczywistości jednak mogą być aktywne zawodowo i swobodnie funkcjonować w codziennym życiu. I właśnie dla tych osób ZUS organizuje we wrześniu Dzień Osób z Niepełnosprawnością. 

Zainteresowani będą mogli skorzystać z porad ekspertów ZUS oraz skonsultować się ze specjalistami instytucji partnerskich.

W ramach Dni Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem „Praca i pasja”, ZUS II Oddział w Łodzi, przygotował 27 września 2022 r., w godzinach od 10:00 do 14:00, szereg atrakcji dla osób z niepełnosprawnościami. Zapraszamy w tym dniu do Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Dolnej 41 w  Zduńskiej Woli (wjazd od ul. Piwnej).

Na miejscu można będzie m.in. wysłuchać wykładu przedstawiciela ZUS na temat podobieństw i różnic między niezdolnością do pracy a niepełnosprawnością, a także wziąć udział w panelu dyskusyjnym, w którym eksperci i przedstawiciele instytucji zajmujących się działaniami na rzecz osób z niepełnosprawnością będą dyskutować o możliwościach, oczekiwaniach i szansach w działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Spotkanie w tym dniu będzie też okazją do zaprezentowania występów artystycznych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Tkalnia oraz działań Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

Czynne też będą stanowiska wielu instytucji i urzędów, przy których eksperci będą udzielali informacji, a wśród nich m.in. znajdą się stanowiska ZUS, NFZ,PCPR, PFRON, MOPS-u i Urzędu Skarbowego. W tym czasie można też będzie bezpłatnie zmierzyć poziom cukru i ciśnienia, a także porozmawiać z przedstawicielami licznych fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz niepełnosprawnych.

 

Zapraszamy

Harmonogram:

10:00 - 10:15 Rozpoczęcie

10:15 - 10:25 „Niezdolność do pracy a niepełnosprawność” – wykład ZUS

10:25 - 11:10 „Możliwości, oczekiwania i szanse w działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnością” 

– panel dyskusyjny z udziałem ekspertów i przedstawicieli instytucji zajmujących się działaniami na rzecz osób z niepełnosprawnością. Moderator: Marcel Jarosławski – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Zduńska Wola, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”

11:10 - 11:20 Występ artystyczny uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tkalnia” w Zduńskiej Woli

11:20 - 11:30 Fundacja Aktywnej Rehabilitacji – Region Łódzki – prezentacja działań

11:30 - 13:55 Catering kawowy

13:55 - 14:00 Zakończenie

 

Zapraszamy do skorzystania ze stoisk i porad ekspertów:

Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli, Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Oddział Łódzki, Urzędu Skarbowego w Zduńskiej Woli, Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Fundacji Aktywnej Rehabilitacji „FAR”, Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tkalnia”, Stowarzyszenia „Amazonka”, Stowarzyszenia „Teraz Ja”, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddziału Miejsko Powiatowego w Zduńskiej Woli, SPZPOZ w Zduńskiej Woli – pomiaru ciśnienia oraz badania poziomu cukru

 

Serdecznie zapraszamy!

Monika Kiełczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS

województwa łódzkiego

 

Skomentuj [ 0 ]
11:30, 21.09.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze


Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET