Poniedziałek, 3 października 2022 r., imieniny Teresy, Józefy, Heliodora

Pogotowie Reporterskie

Buczek. Piknik sołecki w Czestkowie

 

17 września 2022r. Rada Sołecka Czestkowa A pod kierunkiem sołtys Iwony Świątek  zorganizowała piknik sołecki będący wynikiem wniosku o przyznanie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych w sołectwach  w ramach naboru „Sołectwo na plus”.

Przed oficjalnym otwarciem pikniku Wójt Gminy Buczek Bronisław Węglewski w obecności rady sołeckiej i mieszkańców Czestkowa A dokonał oficjalnego otwarcia drogi gminnej w sołectwie, która otrzymała nową nawierzchnię z utwardzonymi poboczami.

Na piknik zorganizowany w strażnicy OSP Czestków przybyli również prominentni goście: posłowie Marek Matuszewski i Tadeusz Woźniak, posła Piotra Polaka reprezentowała dyrektor biura posła i radna sejmiku samorządowego województwa łódzkiego Dorota Więckowska , obecna była również wicestarosta łaski Teresa Wesołowska. Władze samorządowe gminy reprezentowali wójt Bronisław Węglewski i przewodniczący rady gminy Andrzej Zieliński. Przybył także po raz pierwszy na Gminę Buczek senator Maciej Łuczak.

Wójt Bronisław Węglewski wraz z sołtys Iwoną Świątek wręczyli też nagrody w konkursach plastycznym i na najlepsze ciasto truskawkowe. W konkursie plastycznym najlepsi okazali się: Natalia Badziak, Jakub Świątek i Natalia Pabisiak, natomiast wśród laureatów ciasta truskawkowego znaleźli się: Marta Pabisiak, Krystyna Badziak i Zofia Niemiec. 

Piknik uzyskał dofinansowanie w kwocie 12.000 zł zwiększoną o dotację z budżetu gminy Buczek w wysokości  2.000 zł. Z w/w środków finansowych zakupiono zamrażarkę, 7 regałów ze stali nierdzewnej i brodzik ze stali nierdzewnej, zakupiono też dyplomy i nagrody rzeczowe za udział w konkursach kulinarnym dla pań i plastycznym dla wszystkich chętnych.

Konkursy nawiązywały w tematyce do symboli i atrybutów gminy Buczek i sołectwa Czestków, głównie jak w przypadku konkursu wypieków (na najlepsze ciasto truskawkowe) do buczkowskiej truskawki. Podczas pikniku oprócz wspaniałych wypieków, wszyscy goście mogli spróbować  wyśmienitej  grochówki i wędlin. Najmłodsi korzystali licznie z dmuchawców, a także zabaw organizowanych przez panie z sołectwa m.in. pokazu baniek mydlanych.

Organizację pikniku wsparli tez druhowie z ochotniczej straży pożarnej w Czestkowie, nie tylko udostępniając salę, ale także wspomagając radę sołecką w organizacji imprezy. Należy dodać, ze zakupione sprzęty i urządzenia kulinarne  znalazły się na wyposażeniu jednostki OSP wzbogacając jednostkę o nowy sprzęt wykorzystywany podczas uroczystości rodzinnych, zebrań sołeckich lub  strażackich.

Rada Sołecka Czestkowa A wyraża podziękowania Panu Wójtowi Bronisławowi Węglewskiemu oraz władzom samorządowym wojewódzkim i gminnym za pomoc finansową, a także druhom ochotnikom z Czestkowa oraz mieszkańcom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu  i przeprowadzeniu pikniku sołeckiego.

 

Skomentuj [ 0 ]
08:30, 22.09.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze


Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET