Poniedziałek, 3 października 2022 r., imieniny Teresy, Józefy, Heliodora

Pogotowie Reporterskie

Dodatek węglowy – komunikat

 

Ministerstwo Klimatu i Środowiska, po przeanalizowaniu przesłanych przez wojewodę łódzkiego wniosków, przelało dziś na konto urzędu fundusze na wypłatę dodatków węglowych. Tym samym pieniądze jeszcze dziś zostaną przelane do gmin, więc już wkrótce trafią do beneficjentów. Tempo wypłaty dla wnioskodawców zależy obecnie od służb finansowych poszczególnych gmin województwa łódzkiego.

Zgodnie z ustalonym harmonogramem przekazaliśmy jako urząd wojewódzki  zapotrzebowanie w kwocie 616.274.829 zł. Weszła w życie nowelizacja przewidująca więcej czasu na rozpatrzenie wniosków przez gminy oraz uszczelniająca system wypłat, by wykluczyć nadużycia do których niestety dochodziło.

Dodatek węglowy to odpowiedź polskiego rządu na kryzys energetyczny i duża pomoc dla wielu rodzin. Przypomnijmy, że wnioski na dodatek węglowy można składać do 30 listopada w urzędach gmin.

 

Skomentuj [ 1 ]
15:55, 22.09.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Angela @ 13:06, 23.09.2022r. IP: *.*.211.250

Duża pomoc ? Jałmużna od państwa chyba, żenada! Ten kraj to żenada ! Niech pierdyknie w nas już bomba tak będzie lepiej .

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET