Sobota, 23 września 2023 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Pogotowie Reporterskie

Działania łaskich policjantów w ramach Road Safety Days

 

Policjanci z Łasku prowadzili działania w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Akcja ma charakter profilaktyczny, a jej celem jest podnoszenie świadomości kierowców w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Od 16 do 22 września 2022 roku w poszczególnych państwach Europy prowadzone są policyjne działania pod nazwą ROADPOL Safety Days. Głównym celem Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych, która obecnie wynosi średnio 70 dziennie w całej Europie, do zera, poprzez podnoszenie świadomości użytkowników dróg na temat zagrożeń w ruchu drogowym. W środę, 21 września 2022 roku w Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, na terenie Łasku i powiatu łaskiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z policjantami zajmującymi się zagadnieniami profilaktyki  prowadzili działania w ramach kampanii ROADPOL Safety Days. Policjanci odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Łasku, gdzie pod szkołą przypominali i utrwalali kierującym oraz pieszym zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Zachęcali również, by każdy uczestnik ruchu drogowego poczuł się częścią projektu i swoim zachowaniem oraz postępowaniem, choć w minimalnym stopniu, przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa na łaskich drogach. W ramach prowadzonej kampanii piesi i kierujący otrzymali w nagrodę elementy odblaskowe. W tym samym czaasie policyjny profilaktyk wspólnie z Burmistrzem Łasku odwiedzili najmłodsze dzieci uczące się w szkole, by tam podzielić się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań oraz wręczyć opaski i przywieszki odblaskowe ufundowane przez Urząd Miejski w Łasku.

Kampania profilaktyczna ROADPOL Safety Days (dawniej Projekt EDWARD, ang. European Day Without A Road Death) to działania organizowane od 2016 roku pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego ROADPOL (dawniej TISPOL). Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Celem długofalowym kampanii jest znaczący spadek liczby ofiar śmiertelnych i ciężko rannych na drogach Europy, a w dalszej perspektywie - na całym świecie. Akcja ma zachęcać wszystkich użytkowników dróg do zastanowienia się nad ich zachowaniem i postawą podczas korzystania z dróg. ROADPOL zachęca do stosowania się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym tj.:

- rozważne poruszanie się w ruchu ulicznym podczas kierowania samochodem i innymi pojazdami,

- stosowanie się do ograniczeń prędkości,

- korzystanie z pasów bezpieczeństwa (zarówno przez kierowców, jak i pasażerów), a podczas jazdy jednośladami z kasku,

- nieprowadzenie po alkoholu i narkotykach,

- niekorzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy,

- skupianie uwagi na drodze i innych uczestnikach ruchu drogowego.

 

Bądźmy ostrożni każdego dnia!

 

Źródło: KPP Łask

 

Skomentuj [ 1 ]
16:45, 22.09.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Mieszkaniec @ 21:26, 23.09.2022r. IP: *

Czy rząd to normalni ludzie czy wariaci?Kierowcy sa i tak najlepiej wyedukowanymi uczestnikami ruchu ale to nie przeszkadza w zasadzie każdej akcji kierować przeciwko nim.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2023 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET