Poniedziałek, 3 października 2022 r., imieniny Teresy, Józefy, Heliodora

Pogotowie Reporterskie

Sędziejowice. Cena prądu dla gminy Sędziejowice

 

Otrzymaliśmy wypowiedzenie umowy na sprzedaż prądu od dotychczasowego sprzedawcy. To już trzecia zmiana w tym roku. Prąd drożeje w niebywałym tempie. Firmy nie są w stanie zapewnić dostaw po cenach wpisanych w umowy.

1 stycznia płaciliśmy jako gmina za prąd 27groszy za kWh. W lutym cena podskoczyła ponad trzykrotnie. Za lipiec płaciliśmy już 97 groszy. Dziś to za mało, żeby kupić prąd. Sprzedawca wycofuje się z umowy. Negocjujemy nową, ale do czasu jej wejścia w życie będziemy musieli kupować prąd od dostawcy rezerwowego. Dlaczego tłumaczę to wszystko? Ponieważ cena prądu ustalona w tabelach dla sprzedawcy rezerwowego według taryf naszej gminy to od 2,47 do 3,10 zł za kWh!!!

To stawka dziesięciokrotnie wyższa niż w czasie gdy planowaliśmy tegoroczny budżet a radni decydowali o zapisanych w nim kwotach.

Sytuacja jest trudna i wymaga trudnych decyzji. Do czasu wejścia w życie nowej stawki od podstawowego dostawcy prądu na terenie gminy będą przerwy w funkcjonowaniu oświetlenia ulicznego i budynków użyteczności publicznej.

Staramy się ograniczać zużycie prądu już od dłuższego czasu. Wymieniamy lampy sodowe na oszczędne ledy, przedszkole wybudowaliśmy w technologii pasywnej, tak planujemy inwestycje, aby były jak najbardziej efektywne energetycznie, ale dziesięciokrotny wzrost cen jest bolączką na którą nie ma szybkiej i łatwej terapii.

 

Źródło: Dariusz Cieślak

Skomentuj [ 0 ]
14:35, 22.09.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET