Kolejne wyzwania branży wodno - kanalizacyjnej
Ostatnie wielomilionowe inwestycje w sektor kanalizacyjny w Gminie Łask oraz modernizacja łaskiej oczyszczalni ścieków to przede wszystkim spełnienie wymogów dyrektywy ściekowej 91/271/EWG z 1991 roku. Trwa postępowanie Komisji Europejskiej przeciwko Polsce z tytułu nie wdrożenia zapisów dyrektywy, które winniśmy spełniać z końcem 2015 roku.
Gmina Łask aby wypełnić wymagania dyrektywy (uniknąć kar) potrzebuje tylko (aż) przyłączenia kilkuset mieszkańców do wybudowanych ze wsparciem UE sieci kanalizacyjnych. Przyłączenie to ustawowy obowiązek. Trwają kontrole prowadzone przez Gminę Łask nieprzyłączonych nieruchomości do sieci w zakresie gospodarki wodno - ściekowej.
Ale jak się okazuje przygotowywana jest aktualizacja zapisów Dyrektywy Ściekowej, która niewątpliwie narzuci kolejne kosztowne inwestycje między innymi na oczyszczalnie ścieków w Polsce.
Jak przełoży się to na budżety przedsiębiorstw wodociągowo - kanalizacyjnych a finalnie na opłaty za wodę i ścieki dla mieszkańców
Już dziś szalejąca inflacja, lawinowy wzrost cen nośników energetycznych, odsetki zobowiązań kredytowych drenują i drenować będą nasze budżety, a to jeszcze nie koniec.....
Źródło: MPWiK Łask
- Skomentuj [ 3 ]
- 18:15, 13.10.2022 r.
Wasze komentarze
Piotr @ 22:10, 14.10.2022r. IP: *
Chcieli ludzie PiSu to mają. Szalejąca inflacja wbrew kłamstwom szerzonym przez partię, to nie wina Putina tylko polityków obecnego rządu. Inflacja rozpędzona została na długo przed wojną, a rząd rozdając pieniądze robił wszystko żeby ją spotęgować do tego doszły bezprawnie wprowadzane na przedsiębiorców ograniczenia związane z C19. Dziś oczywiście Pinokio kłamie, że to Putin ale prawda jest taka że tylko on i jego rząd odpowiadają za tak drastyczny wzrost cen wszystkiego, za brak węgla, za koszmarne ceny prądu. Pytanie kiedy ludzie to zrozumieją? Rzad nadal robi wiele żeby o inflacja była jeszcze wyższa. Niekontrolowane rozdawnictwo trwa.
Oloo @ 17:45, 15.10.2022r. IP: *
Wazne żeby nasze wodociągi nie robiły podwyżek kosztem mieszkańców. Moze pójdą przykładem Szczercowa gdzie ceny są niższe. Chyba już nikt nie nabiera się na te wasze artykuł zapowiadające podwyżki.
Jabu @ 11:13, 16.10.2022r. IP: *
Nie trollujcie, nie siejcie bredni jak Dziurawobuty po Polsce. Ceny wody są ustalane z Wodami Polskimi na kilka lat do przodu, wystarczy wejść na stronę wodociągów i dowiedzieć się ile będzie kosztowała woda w przyszłym roku.
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Jubileuszowy 10. Festiwal Róży (zdjęcia i video)
- Podziękowania z CSiR w Łasku
- 10. Festiwal Róż w Łasku na antenie TVP3 Łódź
- ZUS: jesteśmy przygotowani do wypłaty renty wdowiej od 1 lipca
- 10. Festiwal Róż – utrudnienia w ruchu
- Łask. Odeszli do wieczności
- Stracił panowanie nad motocyklem
- Weź mapę, wsiadaj do kajaka i na rzekę
- Ostrzeżenie przed upałem
- Zobacz gdzie zabraknie prądu
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Kostka brukowa wokół pomników
- LETNISKO
- Wynajmę garaż
- Do wynajecia
- Toyota Yaris , benzyna, 2024 r, jak nowa
- Spszontanie
- Działki budowlane
- Stróżówka Portiernia Ochrona Wartownia Budka Parkingowa Pawi
- Skuter Aprilia Sonic 50 2T 2003r
- Mini Piła Akumulatorowa Imoum 2x Aku Mocna Lekka Mała Zestaw
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- No fakt nie byłożle,ale... ceny róż kosmiczne. Nawet ,,głupie,,aksami
tki, Teraz koszt produ - No proszę! A tyle było gadania na poprzednią naczelnik, że kasa wydana na modernizację a operat
- A ja jestem za zlikwidowaniem likwidacji.
- Zgadzam się Zlikwidować jarmark albo zrobić tylko wieczór koncertów na jednej scenie Święt
- Nie wiem czy za organizację Jarmarku Łaskiego i Festiwalu Róż odpowiada ta sama osoba bo pierwsz
- Najlepiej, to wychodzi im, jazda po Łaskowskim Rynku -tak z 50 okrążeń na Wieczór -wyjedzie na
- Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem,
- Na tych koleinach nic dziwnego że się przewrócił. Oczywiście władza nie przyzna się do błęd
- Zastanawiające jest jak powiat kontroluje wydawanie pieniędzy na geodezję w Łasku. W 2023 odbył
- W trakcie kursu nauki jazdy instruktor zadaje kursantowi pytanie kontrolne: - Dojeżdżasz do klasy
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej