MPWiK - Pracodawca "Organizator Pracy Bezpiecznej"
W dniu 15 listopada 2022r przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łasku brali udział w konferencji podsumowującej działania prewencyjne oraz promocyjne prowadzone przez Państwową Inspekcję Pracy na szczeblu regionalnym oraz ogólnopolskim.
Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi podsumował przeprowadzone w 2022 roku na szczeblu regionalnym konkursy oraz przedstawił laureatów w poszczególnych postępowaniach: Pracodawca „Organizator Pracy Bezpiecznej”, Buduj bezpiecznie 2022 oraz Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy.
Niezmiernie miło nam poinformować, że Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łasku z prestiżowym tytułem „Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej” odebrało pamiątkową statuetkę za zajecie pierwszego miejsca w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających od 50 do 249 pracowników.
To już XXIX edycja. Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników oraz przestrzeganie przepisów prawa pracy, w tym dotyczących legalności zatrudnienia. Konkurs buduje pozytywny wizerunek pracodawcy, dbającego o systematyczną poprawę stanu bhp. Pracodawcy, ze względu na zróżnicowanie zakładów pod względem wielkości zatrudnienia, brali udział w konkursie w trzech kategoriach – zakłady do 49 zatrudnionych, od 50 do 249 zatrudnionych, powyżej 249 zatrudnionych.
W 2022 roku do I etapu konkursu - na terenie województwa łódzkiego - zgłosiło się 17 pracodawców. Komisja Konkursowa powołana przez Okręgowego Inspektora Pracy w Łodzi, po dokonaniu weryfikacji dokumentacji konkursowej oraz zapoznaniu się z wnioskami z kontroli przeprowadzonych w ramach konkursu i oceną dokonaną według kryteriów określonych w Regulaminie konkursu, w dniu 31.08.2022 r. wyłoniła laureatów I etapu konkursu, którzy zostali nagrodzeni podczas uroczystej konferencji.
Wiele działań inwestycyjnych prowadzonych w ostatnich latach między innymi w eksploatowaną oczyszczalnię ścieków w zakresie osiągnięcia zgodności z dyrektywą 91/271/EWG jak i zmniejszenie jej uciążliwości to również bezsporna poprawa warunków pracy pracowników zatrudnionych na tym obiekcie w zakresie obsługi urządzeń jak i ograniczenia kontaktu ze ściekami czy hermetyzacji obiektów, co dostrzegli inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy. Niezmiernie cieszymy się z otrzymanej nagrody, która jest dla nas niesamowitym wyróżnieniem na tle wielu pracodawców województwa łódzkiego.
Dziękujemy Inspektorom Pracy z Okręgowego Inspektoratu w Łodzi Oddział w Sieradzu za dostrzeżenie i docenienie naszych działań (podczas kilku kontroli ) , zgłoszenie nas i duchowym wsparciu na każdym etapie prowadzonego konkursu
Źródło: MPWiK Łask
- Skomentuj [ 0 ]
- 19:05, 16.11.2022 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Bezpłatny wyjazd na Targi Rolnicze AGRO SHOW Bednary 2025
- Zaproszenie na Pieczenie Ziemniaka z WK PTTK
- Dawno temu w Okupie i okolicach- wspólne odkrywanie historii
- Łask. Odeszli do wieczności
- Orliki w Łódzkiem odzyskują blask
- Zdarzenie drogowe na przejściu dla pieszych – apelujemy o ostrożność!
- Ślubowanie nowo przyjętej policjantki
- Dożynki Gminno-Parafialne w Teodorach
- Wizyta premiera Donalda Tuska w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku
- Orlikowe przyspieszenie (video)
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Oddam kocurki do adopcji
- praktyki - mechanik
- Sprzedam mieszkanie
- pomoc domowa
- Budynek do wynajecia garaz
- Cichy
- Sprzedam betoniarkę sprawna
- Cisy krzewy
- KUPIĘ STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694972047
- Kupię wojskowe medale,ordery,odznaki,odznaczenia
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Mógłby też coś powiedzieć o mieszkańcach, którzy znoszą hałas i niepokój jak w nocy startu
- Łask nigdy nie miał i długo nie będzie miał tak kompetentnego kandydata do objęcia urzędu Bur
- O czymś takim jak vacatio legis, dosłownie "próżnowanie ustawy" oczywiście nie wiesz, w życiu
- a moze zamiast OR[IKOW ktore niektore sa od parady sa niedostepne d[a uzytkownikow roznych moze w zw
- Ni ma jak łopinia fahofca co to ino spojzy i wi. Wsysko wi.
- A to nowy herb jeszcze nie obowiązuje?
- Należy się cieszyć że ten piękny obiekt po remontach schodów,szatni,e
lewacji jak i całego - Poziom beznadziejny
- Rozgrzebane prace przy orliku na Przylesiu - tam się udaje pracę - tempo ślimacze
- Tak wszyscy już w Łasku wiemy, że inwestycja to nie koszt, to pewny zysk a wszystko przez deficy
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej