Wtorek, 29 listopada 2022 r., imieniny Błażeja, Saturnina, Fryderyka

Pogotowie Reporterskie

Sędziejowice. Podsumowanie kadencji wójta

 

Trudno znaleźć słowa, by opisać to wszystko, co wydarzyło się przez ostatnie cztery lata. Dokładnie 21 listopada 2018 roku, po wygranych wyborach i złożeniu ślubowania, objąłem urząd Wójta Gminy Sędziejowice. 

Od pierwszego dnia budowałem zespół ludzi, zawiązywałem współpracę w Radzie Gminy Sędziejowice, samorządach Powiatu Łaskiego i całego województwa, pukałem do drzwi nawiązując kontakt z ludźmi życzliwymi dla Gminy Sędziejowice na każdym możliwym szczeblu.

I praca. Codzienna, na pozór prozaiczna. Setki spotkań z mieszkańcami, setki rozmów, dziesiątki rozwiązanych spraw, kilkaset oficjalnych wydarzeń, a do tego zmiany gospodarcze i społeczne. Nie zawsze było łatwo. Po drodze przyszło nam zmagać się z wyzwaniami, które do tej pory wydawały się abstrakcyjne: z pandemią i ograniczeniami z niej wynikającymi, z nawałnicą, która dosłownie wywróciła w naszym życiu wszystko do góry nogami. Z kryzysem humanitarnym wywołanym wojną w Ukrainie i napływem potrzebujących. Aktualnie doskwiera nam potężna inflacja.

Pomimo tego, udało się zakończyć większość zaplanowanych inwestycji. Po blisko 30 latach nasi najmłodsi mieszkańcy doczekali się w Sędziejowicach przedszkola z prawdziwego zdarzenia. Wyremontowaliśmy 16 odcinków dróg gminnych, a stare i wysłużone ujęcie wody w Sędziejowicach zastąpiliśmy nowoczesną i znacznie wydajniejszą stacją uzdatniania wody. W trakcie realizacji jest duże zadanie wodno-kanalizacyjne za ponad 9 milionów złotych, a lada moment ogłosimy przetarg na długo wyczekiwaną rozbudowę szkoły w Marzeninie i 12 kolejnych odcinków dróg (m.in. w Sędziejowicach, Marzeninie, Brzeskach, Siedlcach, Woli Wężykowej, Grabnie, Kozubach, Osinach, Nieceni i Grabicy).

Nie zapominamy przy tym o mniejszych przedsięwzięciach. Systematycznie inwestujemy w stadion gminny w Sędziejowicach, a w tym roku odnowiliśmy nawierzchnię boiska w Marzeninie. Dbamy o mniejsze boiska i tereny wiejskie. Każde sołectwo jest tak samo ważne. Wspólnie z Wami remontujemy i modernizujemy obiekty sołeckie, czy to z udziałem pieniędzy z budżetu gminy czy przy wsparciu funduszy zewnętrznych.

W tym czasie wydaliśmy na inwestycje ponad 24 miliony złotych, z czego ponad 15 milionów to były pieniądze pozyskane z zewnątrz. W budżecie na 2023 rok zaproponuję radnym ambitny cel zrealizowania inwestycji za ponad 17,5 miliona złotych.

Po latach ciężkiej pracy nareszcie materializuje się nasz Miejski Obszar Funkcjonalny Zduńska Wola Karsznice. Przy wybudowanym łączniku powstają tereny inwestycyjne, a obok rośnie port multimodalny. Jestem przekonany, że za kilka lat zyski z MOF pozytywnie odmienią system dochodowy naszej gminy. Analizy jednoznacznie pokazują, że to właśnie wielkiego biznesu potrzebuje nasza gmina do dalszego rozwoju.

Oczywiście, nie mogę się tylko chwalić bo nie wszystko udało się zrealizować. Dużo jeszcze przed nami, tym bardziej, że cały świat dynamicznie się zmienia i nie wszystkie przyszłe wyzwania są już znane.

Dziękuję Wam za każde spotkanie, te oficjalne w urzędzie, czy podczas najróżniejszych wydarzeń, jak i te nieoficjalne: na spacerze, na ulicy, czy w markecie. Wśród Was znajduję pomysły i inspiracje. Bo kto zna tę gminę lepiej niż Wy?  

Dziękuję też moim współpracownikom, bez których wiele moich i Waszych pomysłów byłoby tylko pomysłami. Dziękuję też mojej rodzinie, za serce i wsparcie, a przede wszystkim wyrozumiałość, zrozumienie i cierpliwość.  

Czuję się zaszczycony, że pełnię funkcję Wójta Gminy Sędziejowice. Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzyliście jesienią 2018 roku i obiecuję, że do ostatniego dnia tej kadencji będę robił wszystko, co w mojej mocy, żeby dalej rozwijać naszą gminę. Każdy kolejny dzień traktuję jako okazję, żeby pchnąć sprawy do przodu. Nie zmarnujemy ani jednego.  

 

Dariusz Cieślak

Skomentuj [ 0 ]
08:25, 23.11.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze

Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2022 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET