Czwartek, 9 lutego 2023 r., imieniny Apolonii, Rajnolda, Mariana

Pogotowie Reporterskie

Policjanci pomogli kobiecie zmienić koło

 

Każda interwencja Policji jest inna, a policjanci zawsze muszą być gotowi na nieprzewidziane zdarzenia. Ludzie potrzebują pomocy w różnych sytuacjach życiowych. Niektóre są proste i nie wymagają poświęcenia, a jedynie chwili czasu i chęci. Łascy policjanci kolejny już raz udowodnili, że niezależnie od charakteru zdarzenia chętnie pomagają mieszkańcom naszego powiatu. Tym razem pomogli podczas … wymiany koła.

Służyć i chronić - taka dewiza przyświeca policjantom podczas codziennej służby. Każdy dzień w mundurze przynosi ze sobą nowe wyzwania. Nigdy nie wiadomo, w jakiej sytuacji będzie potrzebna pomoc. Tak było podczas jednej z nocnych służb pełnionej przez sierżanta sztabowego Konrada Kołodziejskiego oraz sierżant Blankę Moder. Około godziny 3.00 podczas patrolowania miasta mundurowi zauważyli na parkingu przy ulicy Jana Pawła II samochód z włączonymi światłami awaryjnymi. Gdy podjechali bliżej okazało się, że stojąca przy aucie kobieta nie może poradzić sobie z odkręceniem śrub i wymianą uszkodzonego koła. Kobieta była zasmucona tą sytuacją i całkowicie bezradna. Stróże prawa bez chwili namysłu pomogli przy wymianie koła. Zapewne o całej sytuacji policjanci szybko by zapomnieli, gdyby nie wpis na jednym z portali, w którym zostały umieszczone podziękowania dla funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego łaskiej jednostki. Poniżej treść wpisu (pisownia oryginalna): 

"Witajcie! W Waszej POLICJI pracują wspaniali ludzie! 20.11  około godziny 3:00 złapałam gumę. Zmęczona, zmarznięta i zrezygnowana walczyłam z wymianą, ale bezskutecznie. Przejeżdżający patrol Policji od razu się zatrzymał z pytaniem czy nie potrzebuję pomocy. Pan Konrad (nie znam stopnia, więc wybaczcie ten zwrot) odkręcił koło i mimo tego, że powiedziałam, że dalej sobie poradzę nie zostawił mnie tylko wymienił je do końca. Był z przemiłą Panią chyba zwrócił się do niej Mela. Gratulacje postawy obywatelskiej, dobrego serca i wyrozumiałości. Chciałam wręczyć w podziękowaniu czekoladki, ale nie było szans, żeby je przyjęli. Na moje prośby o przyjęcie drobnego wyrazu wdzięczności odpowiedzieli, że POMAGALI BEZINTERESOWNIE i nic ode mnie nie wezmą. Po raz kolejny chciałam im szczerze podziękować i życzyć, żeby dobro do nich wróciło. Niech to dotrze to wszystkich, którzy Policjantów bez względu na to jak dobrymi są ludźmi od razu szufladkują i krytykują. Pamiętajcie żeby nie mierzyć wszystkich jedną miarą".

Takie wyrazy uznania są dla nas bardzo ważnym i miłym gestem. Pokazują, że służba policjanta jest przede wszystkim po to, by nieść pomoc mieszkańcom lokalnej społeczności. Cieszy więc fakt, że docierają do nas podziękowania od osób, którym pomogliśmy i pomoc ta jest dostrzegana i doceniana. Dziękujemy serdecznie za zauważenie pracy funkcjonariuszy i miłe słowa.

/asp. sztab. Katarzyna Staśkowska/

Skomentuj [ 5 ]
13:50, 25.11.2022 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Mieszkaniec @ 11:12, 26.11.2022r. IP: *

Wreszcie coś dobrego zrobili dla ludzi po 2 latach upokarzania ludzi, nielegalnego zamykania legalnych firm i palowania protestujących.

Ojooo @ 11:31, 26.11.2022r. IP: *.*.151.125

Mieszkaniec czy ty byłeś palowany? Bo tak się zachowujesz

Jan pawel @ 17:46, 26.11.2022r. IP: *.*.0.99

No bohaterowie normalnie. Szok.

dwiewierze @ 18:40, 26.11.2022r. IP: *.*.238.55

dobrą mamy policję w Łasku

Do "dwiewirze" @ 07:32, 27.11.2022r. IP: *

Prawidłowo pisze się - dwie wiary.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze

Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2023 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET