Czwartek, 9 lutego 2023 r., imieniny Apolonii, Rajnolda, Mariana

Pogotowie Reporterskie

Nowy radiowóz dla łaskich policjantów

 

W środę 18 stycznia 2023 roku na placu Komendy Powiatowej Policji w Łasku odbyło uroczyste przekazanie policjantom nowego radiowozu. Flotę policyjnych aut zasiliła Kia Sportage, z nowym wzorem oznakowania wzbogaconym o żółty fluorescencyjny pas, poprawiający widoczność na drogach. 

 W oficjalnym przekazaniu kluczyków na ręce policjantów łaskiej policji udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Łasku - inspektor Bogdan Ociepa, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łasku - młodszy inspektor Robert Krawczyk, przedstawiciele samorządów lokalnych: Starosta Łaski - Piotr Wołosz, Wicestarosta Łaski - Teresa Wesołowska, Wiceburmistrz Łasku - Lidia Sosnowska, Wójt Gminy Buczek - Bronisław Węglewski, Wójt Gminy Sędziejowice - Dariusz Cieślak, Wójt Gminy Widawa - Michał Włodarczyk, Wójt Gminy Wodzierady - Renata Szafrańska, proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Michała Archanioła w Łasku - ksiądz kanonik Piotr Pirek oraz kadra kierownicza. W trakcie uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Łasku witając zebranych, zaznaczył dużą rolę samorządów w zakupie nowych pojazdów. Podziękował za wieloletnie, finansowe wsparcie dla łaskiej komendy. Jednocześnie wskazał, że zakup radiowozu został zrealizowany w ramach programu współfinansowania zakupów środków transportu dla Policji oraz budżetu samorządów Starostwa Powiatu Łaskiego oraz Gmin: Łask, Buczek, Sędziejowice, Widawa i Wodzierady. Komendant podkreślił, że nowy radiowóz poprawi warunki służby funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, co przełoży się także na zwiększenie skuteczności ich działań. Oznakowana Kia Sportage wyposażona jest w silnik benzynowy 1.6 o mocy 150 Km i 6-biegową manualną skrzynię. Przekazany radiowóz poświęcił ksiądz kanonik Piotr Pirek Proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Michała Archanioła w Łasku. Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości radiowóz został zaprezentowany przybyłym gościom.

Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Łasku oraz policjanci serdecznie dziękują samorządom lokalnym za wsparcie łaskiej Policji.

Nowy wzór oznakowania radiowozu poza srebrną barwą nadwozia  i odblaskowym niebieskim pasem wyróżniającym z białymi elementami odblaskowymi barwy białej stosowanymi do tej pory posiada nowe dodatkowe elementy oznakowania. Są to pasy odblaskowe barwy żółto-zielonej fluorescencyjnej po obu stronach oraz z przodu i z tyłu pojazdu oraz kilkanaście dodatkowych sygnałów świetlnych błyskowych w postaci lamp LED rozmieszczonych w różnych częściach pojazdu. Kolejna nowość to brak określenia barwy i tła dla napisu świetlnego „POLICJA” na dachu pojazdu. Wszystkie te zmiany zostały wprowadzone po to, aby radiowóz policyjny był lepiej widoczny i rozpoznawalny niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Zmiana ta, ma przełożyć się na zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg.

 

asp. sztab. Katarzyna Staśkowska

Skomentuj [ 11 ]
10:25, 20.01.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Jan @ 10:36, 20.01.2023r. IP: *

Takie super auto, tak barwnie pomalowane, tak wyświęcone a że kupione za pieniądze nas wszystkich więc nie pozostaje nam nic innego jak tylko mieć nadzieję, że chociaż przez pierwszych kilka miesięcy powinniśmy liczyć ze strony policji na... kontrole kurtuazyjne, takie same jakimi potraktowano tzw. "Hiszpanów" szukających tzw. "bursztynów" w porcie gdańskim czy Komendanta Głównego Szymczyka na granicy państwa gdy przewoził naładowany granatnik?

Wiesław Wojnar @ 10:52, 20.01.2023r. IP: *.*.132.130

Być może będzie okazja przejechać się nim, pozdrawiam Wiesław

Okolica @ 11:26, 20.01.2023r. IP: *.*.30.125

Jedno auto, a ilu ojców sukcesu. oni wszyscy powinni złożyć autografy na masce żeby zapisać się w tej niesamowitej historii naszego miasta.
Paranoja.

Strażak Sam @ 11:29, 20.01.2023r. IP: *.*.250.31

Władzunie zrobiły sobie kolejną fotkę na fejsbuka.I to na tle odrapanych budynków/garaży. Samochodu zza spasionych tyłków nie widać. Nie ma co, jest lans...

Gość @ 17:51, 20.01.2023r. IP: *.*.167.203

Witam wszystkich i tą grupkę przy tym aucie pięknym,nie trzeba tak robić zdjęć i pokazywać ludziom.Lepej niech zrobią zdjęcie przy szkole elektrycznej jak można by było ja zagospodarować i internet ludzie mieszkań nie mają a można by było z internetu zrobić mieszkania a nie sprzedawać i wydawać pieniądze.Pani Wesołowska wszędzie lubi być niech pomyśli z resztą załogi a nie Księdza jeszcze brać do święcenia auta.Pozdrawiam

Gość @ 20:30, 20.01.2023r. IP: *.*.0.99

Tęgie byki zasłoniły auto. Ale maja parcie.

T @ 09:07, 21.01.2023r. IP: *

XXI wiek, 2023 rok, i jakiś szaman musi pokropić wodą samochód. To jest chore!

J @ 11:33, 21.01.2023r. IP: *.*.185.46

No i super, mieszkańcy będą czuc się bezpieczniej

Jano @ 13:33, 21.01.2023r. IP: *.*.208.2

Zamiast pozować z głupim uśmieszkiem, to w czynie społeczny mogli pomalować im te odrapane drzwi od garaży i wtedy foto.

Mamusia @ 19:30, 21.01.2023r. IP: *.*.154.73

Mamusia z synusiem nie jeden ze starostwa ale rodzina przeważnie zakryła ten samochód i ogłasza sukces jak gminy kupiły a ona tylko robi sobie antyreklamę ,już jej maja dość ,starostwo nie działa a imprezy to ich praca

Kierowca @ 14:32, 22.01.2023r. IP: *.*.200.231

No tego już będzie ciężko ukryć w krzakach

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2023 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET