Czwartek, 9 lutego 2023 r., imieniny Apolonii, Rajnolda, Mariana

Pogotowie Reporterskie

Ferie z policjantami

(fot. KPP Łask)

 

Dobiega końca pierwszy tydzień ferii zimowych. Policjanci z Łasku bardzo chętnie odwiedzają dzieci spędzające czas na półkoloniach czy zimowiskach. Jest to doskonała okazja by przypomnieć najmłodszym jak bezpiecznie spędzać czas podczas zimowego wypoczynku.

Czas ferii zimowych jest dla policjantów doskonałą okazją, aby prowadzić spotkania z dziećmi spędzającymi czas na półkoloniach. Takie spotkania miały miejsce także przed rozpoczęciem ferii, mundurowi odwiedzali wtedy przedszkolaków oraz uczniów i rozmawiali na tematy związane z bezpieczeństwem podczas zimowego wypoczynku. Funkcjonariusze podkreślali, że niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżali na zorganizowany wypoczynek, spędzą ferie w domu lub na półkoloniach, ważne jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Licząc na to, że chociaż druga połowa ferii będzie biała przestrzegają między innymi przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych i zjeżdżaniu na sankach w pobliżu dróg. Podkreślają również jak ważne jest właściwe zachowanie na drodze, w tym bycie widocznym. 

W pierwszym tygodniu ferii funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łasku spotkali się z dziećmi na półkoloniach zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 5 oraz przez Bibliotekę Publiczną w Łasku. Oprócz zasad bezpieczeństwa był czas na poznanie zawodu policjanta oraz przyjrzenie się z bliska elementom wyposażenia, który jest wykorzystywany w codziennej służbie. Dzieci z uwagą słuchały udzielanych rad i wskazówek, wykazywały się też ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku czy zasad poruszania się po drogach. Największe uśmiechy pojawiały się jednak gdy można było przymierzyć policyjną czapkę bądź kamizelkę kuloodporną.

Dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas!

 

asp. sztab. Katarzyna Staśkowska

Skomentuj [ 0 ]
17:18, 22.01.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2023 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET